Президент Володимир Зеленський представив внутрішній «план стійкості», який є продовженням Плану перемоги і містить завдання для самої України на час війни. Він складається з 10 пунктів.
Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.
Внутрішній план складається з таких пунктів, як єдність, фронт, зброя, гроші, енергетика, безпека, громади, людський капітал, культурний суверенітет та політика героїв. Однак це не повна його версія, весь план з додатками представлять лише в грудні.
«Ми не торгуємо безпекою або суверенітетом. Ми не відмовимось від прав на всю свою територію», — виголосив також Зеленський.
Пункт №1: єдність
Виборів у воєнний час в Україні не буде. За словами Зеленського, Конституція та закони країни не дозволяють зробити це зараз.
«Ніхто в світі цього не вимагає. Україна спочатку потребує справедливого миру, а потім українці проведуть справедливі вибори», — сказав Президент.
Деталізація цього пункту відбудеться надалі за участі громадського суспільства, бізнесу, культурного середовища, експертів.
Пункт №2: фронт
Передбачається зміна підходів до управління в армії. Зокрема, в Україні запровадять посаду військового омбудсмена, а військове керівництво має представити нову систему контрактів для громадян, які не досягли мобілізаційного віку.
Тим часом сам вік для призову за мобілізацією Україна не знижуватиме, запевнив президент.
Пункт №3: зброя
У плані Зеленського передбачено, що наступного року Україна виробить щонайменше 30 тисяч далекобійних дронів. Безпілотники мають компенсувати відсутність артилерії в українській армії.
Крім того, Зеленський поставив завдання виробити три тисячі крилатих ракет, а також пообіцяв збільшити пряме фінансування військових бригад. У межах цього пункту він також пропонує запровадити формат Технологічної ставки.
«У цьому форматі на регулярній основі будемо збирати найкращих фахівців та найкорисніші технологічні ідеї», – наголосив Президент.
Пункт №4: гроші
Цей пункт Зеленський пообіцяв ще затвердити з бізнесом. Однак загалом зазначається, «Україна має закуповувати в себе те, що може сама виробляти». Також в контексті цього пункту плану Зеленський говорив про детінізацію, дерегуляцію, гарантування безпечних умов роботи для бізнесу від правоохоронців та програму «Національний кешбек».
Пункт №5: енергетика
Пункти про енергетика стосується захисту енергооб’єктів, а відповідальність за забезпечення цього захисту «персональна», заявив президент.
Але за словами Железняка, це закритий додаток і багато інформації з цього пункту досі недоступно.
Однак за словами Зеленського, Україна впровадить відповідні «паспорти стійкості» регіонів до кінця року щодо захисту енергетики.
Пункт №6: безпека
Передбачено модернізацію стандартів укриттів, посилення безпеки в усіх державних закладах, зокрема школах мова йде про встановлення рамок металошукачів на вході, й укріплення кордону. Поки без подробиць.
Пункт №7: громади
Стосується податкових умов для прифронтових територій.
Пункт №8: людський капітал
Створення Національного стандарту безбарʼєрності, інституту множинного громадянства та створення Міністерства об’єднання. До кінця року мають представити кандидатуру міністра.
Крім того, Зеленський анонсував перезапуск дипломатичної служби — до кінця року пообіцяв провести заміни в країнах «Великої сімки» та заповнити всі вакансії послів.
Пункт №9: культура
Президент пропонує ініціювати створення «культурного Рамштайну» та сприяти створенню кафедри україністики в іноземних університетах.
Пункт №10: політика Героїв
Пропонує залучати ветеранів на держслужбу, створити до 2025 року в кожній громаді реабілітаційні відділення для українських військових та щонайменше 80 ветеранських просторів й підготувати 11 тисяч фахівців з супроводу ветеранів у наступному році. Також в пункті пропонують надавати ветеранам війни квартири.
Читайте також
- «Росію потрібно змусити закінчити війну»: презентація Плану перемоги Зеленського.