Командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський повідомив, що на Куп’янському, Лиманському та Бахмутському напрямках тривають наступальні дії російських військ.

Сирський зазначив, що під Куп’янськом Росія намагається захопити Синьківку. За повідомленнями Генштабу ЗСУ, за 18 грудня російська армія п’ять разів намагалася штурмувати українські позиції в районах Синьківки та східніше Петропавлівки Харківської області.

Також військові РФ систематично проводять атаки на Лиманському напрямку біля Макіївки й Торецька та наступає на Сіверському напрямку.

За словами Сирського, Бахмутський напрямок є найважливішим для російських військ — саме сюди вони зосередили основні сили, зокрема десантників та морську піхоту. Їхня мета — продовжити наступ у бік Слов’янська і Краматорська.

«Ситуація складна. Нам доводиться воювати в умовах переваги ворога як в озброєнні, так і в кількості особового складу.
Втім, командири і штаби в режимі 24/7 відстежують зміни в обстановці, аналізують дії противника та своїх військ, приймають ефективні управлінські рішення для посилення оборони та знищення ворога», — зазначив він.

Попри щоденні втрати, росіяни продовжують штурмові дії, зазначає командувач. За його словами, українські війська тримають оборону, але ситуація складна через перевагу ворога в живій силі та озброєнні.

Як зазначив Сирський, за першу половину грудня на цих напрямках росіяни втратили близько 8 тисяч військових. Також українці знищили або пошкодили понад 500 одиниць російської бойової техніки, серед яких:

  • 67 танків
  • Понад 100 бойових броньованих машин
  • 77 гармат і мінометів

Читайте також

  • Бійці харківської бригади на Запорізькому напрямку взяли в полон росіянина