9 лютого у дніпровській галереї Артсвіт відкриють виставку Костянтина Зоркіна «Захисний шар» про Харків та війну в Україні.

Костянтин Зоркін – художник, який працює з перформансом, графікою, театром ляльок, ленд-артом, створює об’єкти та інсталяції. 

У своїй практиці використовує натуральні матеріали (дерево, метал) та ручні засоби їхньої обробки. Проте, саме в цьому проєкті застосував метал.

Куратори виставки зазначили, що робота з цим матеріалом завжди небезпечна: зварювання, опіки, іскри, вогонь, іржа, поранення. У «Захисному шарі» травмуючий і травмований метал втілює почуття воєнного часу, постійного співвідношення захисту й беззахисності.

«Я думаю, що моя творчість та цей проєкт не можуть бути документальним свідоцтвом трагедії у буквальному сенсі, але мистецтво рідко розповідає й описує події прямо. Мені важливо, щоб творчість фіксувала те душевне і фізичне напруження, яке зараз поєднує всіх нас у боротьбі з ворогом, та підтримувала віру. Моя художня мова завжди містила у собі тему перемоги над смертю, проте лише тепер ця тема перестала бути абстрактною», — коментує виставку Зоркін. 

Раніше художник презентував проєкт «Захисний шар» у Харкові. Детальніше можна переглянути в нашому репортажі.

Додамо, що мистецький проєкт Костянтина Зоркіна створено за підтримки Українського культурного фонду. На «Захисний шар» художник отримав стипендію 106 300 гривень.

  • Нью-Йоркський музей визнав Архипа Куїнджі українським художником.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook та переглядайте YouTube та TikTok.