«Репортери без кордонів» повідомили про понад 50 випадків, коли росіяни направляли артилерійський вогонь проти журналістів. У половині випадків це було зроблено навмисно.
Генеральний секретар організації Крістоф Делуар наголосив, що такі дії є злочинами проти свободи преси та вільного слова. Ситуація, коли журналісти стають мішенями в зонах бойових дій, загрожує свободі слова та праву на вільний доступ до інформації.
За даними Інституту масової інформації, Денис Кривий став 58-ою жертвою російської агресії серед медійників.
Україна опинилася на 79-ій сходинці Індексу свободи слова «Репортерів без кордонів». Порівняно з попередніми роками показники покращилися на 27 сходинок, у 2022 країна була на 106-му місці, у 2021 році — на 97-му.
Зокрема, в описі дослідження повідомляється, що українські ЗМІ частково перебувають під контролем олігархів та несуть на собі наслідки російської агресії. Інформаційна війна з Росією призвела до заборони прокремлівських ЗМІ та обмеження доступу до російських соцмереж. Воєнний стан теж інколи обмежує свободу преси. Серед усього, українські медіа втратили частину фінансування з реклами та підписок — це загрожує припиненням існування таких ЗМІ.
Читати також:
- Станом на 3 травня 2023 року загинуло 56 журналістів від початку повномасштабної війни.
- Наразі нараховано 511 злочинів РФ проти журналістів та медіа. Серед них: 14 зникнень та 21 викрадення.
Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.