У застосунку «Резерв+» за два дні після появи послуги онлайн-відстрочки нею скористалися близько 40 тисяч військовозобов’язаних.
Про це 10 листопада в ефірі телемарафону «Єдині новини» повідомила заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко.
За її словами, зараз послуга доступна для людей з інвалідністю та для студентів, аспірантів і докторантів.
Водночас незабаром сервіс стане доступним для інших категорій громадян. Зокрема, вже почали тестувати відстрочки для багатодітних батьків, що мають від трьох неповнолітніх дітей в одному шлюбі.
Черногоренко наголосила, що онлайн-відстрочка виявилась популярною послугою — досі спостерігається навантаження на систему «Оберіг».
«Користувачі активно просили Міністерство оборони та нашу команду про таку функцію в застосунку. У перші години запит надіслали близько 10 тисяч людей», — зазначила заступниця міністра.
Водночас вона додала, що є винятки щодо людей з інвалідністю. Наразі послугу надають лише тим громадянам, які мають чинне пенсійне посвідчення за інвалідністю.
Щоб це виправити, Міноборони вже уклало договір із Мінсоцполітики на обмін інформацією, і невдовзі онлайн-відстрочка стане доступною для всіх людей з інвалідністю.
«Кожна відстрочка залежить від взаємодії з реєстром, в якому зберігається інформація про людей з певним статусом. І від повноти даних цих реєстрів зараз залежить те, як швидко ми можемо надати відстрочку», — пояснила Черногоренко.
Про онлайн-бронювання в Україні
Наразі в Україні триває аудит рішень про присвоєння статусу критично важливих підприємств, які були ухвалені в останні чотири місяці, триватиме до 15 листопада. Причина аудиту – аномальне зростання кількості критично важливих підприємств та кількості заброньованих працівників. Це зроблено в інтересах посилення обороноздатності держави та для недопущення зловживань, кажуть у Міноборони.
За результатом аудиту міністерства визначать наявність порушень та чи є вони потенційно корупційними. На основі цих даних уряд оновить критерії бронювання і скоригує їх.
Крім того, раніше бронювання працівників було повністю зупинено на вимогу Президента. Однак 25 жовтня Уряд відновив бронювання військовозобов’язаних, які вже отримали статус заброньованих до 31 травня 2024 року.
Читайте також
- У Харкові до Центрів рекрутингу української армії звернулося понад трьох тисяч громадян.