Харківщина відновлюється: у селищі Кулиничі відновлюють будинки, у Борівській громаді відновили газопостачання, а в Куп’янську відновлюють інфраструктуру та роботу комунальних підприємств.

У селищі Кулиничі Немишлянського району відновлюють будинки після обстрілів

Наразі у житлових будинках по вулиці Грищенка розібрали завали та розпочалис роботи з відновлення пошкоджених будинків. Також в одному з будинків по вулиці Ювілейній відновлюють фасадну стіну. 

Відновлення будинку після обстрілів / t.me/citykharkivua

В Асоціації міст України презентували чат-бот «Харків – твій дім»

20 жовтня під час засідання робочої групи з відновлення критичної інфраструктури в містах України, що постраждали від агресії рф, презентували чат-бот «Харків – твій дім».

Тема засідання – проблеми стану житлового господарства та проходження опалювального сезону 2022-2023 років в умовах військової агресії.  

Директорка Департаменту цифрової трансформації Галина Литвинець повідомила, що внаслідок повномасштабного вторгнення у Харкові було пошкоджено 5,1 тисячі будівель. 

Через масовані обстріли Харкова виїхало близько 700 тисяч людей, у яких відсутня актуальна інформація про стан їхнього будинку. 

Тому розробили міський чат-бот «Харків – твій дім». За допомогою якого харків’яни онлайн можуть дізнатися про стан їхнього дому. З моменту запуску чат-боту ним скористалися майже 425 тисяч разів.  

У Борівській громаді відновили газопостачання

Через обстріли окупантів більше ніж пів року селище Борова та прилеглі населені пункти залишались без енергоносія.

Фахівці «Харківгазу» відбудували газогони та повернули природний газ для близько 3500 сімей селища Борова та сіл Новоплатонівка, Загризове, Підлиман, Першотравневе.

Загалом за день до газу підключено понад 4000 будинків деокупованих громад Ізюмщини, Чугуївщини, Борівщини, Балаклійщини. 

Відновлене газопостачання у Борівській громаді / t.me/kharkivoda

У Куп’янську відновлюють інфраструктуру та роботу комунальних підприємств

У районі продовжують розміновувати території. Це дозволяє запускати електро- та газопостачання.

Наразі з електрикою вже 8 тисяч споживачів, але роботи тривають. Відновили газопостачання в селищі Куп’янськ-Вузловий, де проживає понад 4 тисяч людей.

Також ведуться роботи з відновлення мостів, через річку Оскіл доставляються   гуманітарні вантажі. Планують запустити роботу кількох підприємств. Начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов додав, що у Куп’янську запрацювала поліклініка та функціонує міська лікарня.

Куп’янськ / kharkivoda.gov.ua

Нагадаємо, що під тимчасовою російською окупацією залишаються 32 населені пункти Харківської області — це менш ніж 2% регіону.