Українські медійники продовжують страждати від війни з РФ. Серед усього, гинуть журналісти та закриваються видання.
Як повідомила керівниця відділу моніторингу свободи слова ІМІ Катерина Дячук, з 24 лютого під час виконання своїх обов’язків загинули 9 журналістів.
Загальна кількість медійників, які загинули, налічує 56 людей. Зокрема, за минулий місяць зафіксували п’ять випадків загибелі журналістів, які захищали Україну на передовій.
Наразі нараховано 511 злочинів РФ проти журналістів та медіа. Серед них:
- 14 — зникнень,
- 21 — викрадень.
Крім того, російська агресія змусила припинити роботу 233 медіа з початку війни.
«REC-вієм»: платформа пам’яті загиблих на війні журналістів
Премія імені Георгія Ґонґадзе спільно з українським PEN та Інститутом масової інформації створили проєкт, щоб вшанувати жертв повномасштабної війни Росії проти України серед журналістів. На платформі зібрані історії українських та іноземних журналістів. Вони поклали своє життя, щоб показати всьому світу правду про воєнні злочини РФ.
Деякі журналісти загинули під час підступних російських обстрілів міст України, інші — взяли зброю в руки та пішли боронити рідну землю. Серед жертв є ще й ті, кого смерть спіткала у боротьбі за правду. Вони померли під час виконання редакційних завдань.
На жаль, кількість жертв збільшується, оскільки війна досі триває. Цим проєктом вшановують пам’ять журналістів, які хотіли її зупинити. Для того, щоб про Україну не забували, організатори також провели серію фотовиставок «The War Is Not Over Yet» у Києві, Львові, Одесі, Вінниці та Боярці.
Читати далі: день військового журналіста в Україні — як в один день журналісти перетворилися на військових репортерів.
Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.