Законопроєкт №8401 відновлює дію заборони на роботу програмних реєстраторів розрахункових операцій в режимі офлайн, врегульовує розрахунок податкового кредиту для нерезидентів, а також податку на прибуток підприємств.
Згідно із пояснювальною запискою, законопроєктом пропонується скасувати з 1 липня 2023 року низки норм Податкового кодексу, встановлених на час воєнного стану. За прийняття законопроєкту у першому читанні проголосували 227 нардепів. Про це повідомив у своєму телеграм-каналі представник Кабінету Міністрів у Верховній Раді Тарас Мельничук.
Законопроєктом з 01 липня 2023 року скасовується:
- можливість для ФОП та юридичних осіб бути платниками єдиного податку ІІІ групи із застосуванням ставки єдиного податку у розмірі 2 % від суми доходу;
- можливість для ФОП платників єдиного податку І та ІІ груп не сплачувати єдиний податок;
Законопроєктом з 01 липня 2023 року відновлюється:
- проведення документальних перевірок. Водночас передбачано, що такі перевірки під час дії воєнного стану проводяться за наявності під час проведення перевірок безпечного доступу до територій, приміщень та іншого майна, що використовуються для провадження господарської діяльності та/або є об’єктами оподаткування, а також документів, та іншої інформації, пов’язаної з обчисленням та сплатою податків, зборів;
- застосування штрафних санкцій за порушення податкового законодавства; правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування; порядку використання РРО/ПРРО;
- перебіг строків, визначених податковим законодавством, запроваджених після початку повномасштабної війни пільг для бізнесу.
Міністр фінансів Сергій Марченко пояснює, що законопроєкт не передбачає підвищення податків та не вводить нові ставки податків.
“Норми направлено насамперед, на повернення податкового законодавства до довоєнного стану. Зокрема, з 01 липня 2023 року обмежується дія окремих норм Кодексу, запроваджених на період до припинення або скасування воєнного стану на території України”, — наголосив міністр.
Цей законопроєкт є одним із зобов’язань України в рамках меморандуму про економічну та фінансову політику.
Читайте також:
- Мікрокредитування зросло на 39%: цьогоріч українці беруть більше позик
- Держборг України збільшився за місяць на $4,3 млрд – що відомо
Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.