Про запровадження жіночих купе у своїх поїздах написав керівник з комунікацій та маркетингу пасажирського напрямку «Укрзалізниці» Олександр Шевченко. Це рішення розглядають, аби забезпечити більшу безпеку для жінок та зменшити випадки домагань під час подорожі.
«Жіночі купе будуть», — зазначив Шевченко.
Укрзалізниця провела попередній дослідницький етап, де вивчила світовий досвід, зокрема азійські практики, пов’язані з впровадженням жіночими купе. Втім, у компанії визнали, що таке рішення не є універсальним, але може бути тимчасовим для розв’язання глибокої проблеми сексуальної освіченості.
Плануються різноманітні заходи для забезпечення безпеки пасажирок, включаючи тривожні кнопки, відеоспостереження, посилене патрулювання та невідворотне покарання за будь-які доведені прояви домагань.
Для кого будуть доступні?
- жінок,
- трансжінок,
- мам з дітьми до 6 років будь-якої статі.
Маршрути, на яких будуть введені жіночі купе, ще не визначили. Втім, у компанії відзначили, що це будуть маршрути далекого сполучення, де пасажири проводять багато часу у дорозі.
Купити квитки на жіночі купе можна буде через мобільний застосунок Укрзалізниці, а сама функція буде включена у майбутньому оновленні додатка.
15 травня на сайті Кабміну з’явилася петиція про запровадження окремих вагонів для жінок та чоловіків в поїздах.
«Просимо виділити принаймні один окремий вагон для жінок і, відповідно, окремий для чоловіків в усіх потягах АТ “Укрзалізниця”, які слідують маршрутом довше 6 годин», — зазначила авторка петиції Ольга Ожогіна.
Наразі петицію підписали майже 23 тисячі людей з 25 необхідних.
Читати також:
- Міжнародне рейтингове агентство S&P підвищило рейтинг Укрзалізниці. До теперішнього рівня «ССС+» Standard&Poor’s підвищувало кредитний рейтинг Укрзалізниці ще в липні 2021 року. Таке рішення обумовили успішним випуском п’ятирічних єврооблігацій компанії на суму $300 мільйонів. Втім, торік у червні рейтинг знизили до рівня «ССС», а в серпні — до «ССС-».
Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.