За даними Офісу генерального прокурора, від початку повномасштабного вторгнення в Україні зафіксовано 175 фактів сексуального насильства окупантами. Усі постраждалі можуть отримати безоплатну правову допомогу, повідомляє Міністерство юстиції України.

«Вочевидь, відомо далеко не про всі випадки, адже частина постраждалих — не заявляє про пережите. Утім, звернутись по допомогу ніколи не пізно», — зазначили в міністерстві.

Сексуальне насильство визначається не тільки як зґвалтування, а також примусове роздягання, домагання та погрози зґвалтуванням, примус спостерігати за насильством щодо інших людей і загалом будь-які дії сексуального характеру.

Підтримка постраждалим від воєнних злочинів

Кожен постраждалий або постраждала може отримати безоплатну медичну, психологічну, соціальну та правову допомогу від держави. Система безоплатної правової допомоги (БПД) забезпечує допомогу юристів та залучення адвокатів. Це — мережа бюро (офісів) правової допомоги по всій Україні та дистанційні сервіси отримання правових послуг.

Які послуги можна отримати

  • Правову консультацію та відомості про інші види безоплатної допомоги;
  • Допомогу щодо складання заяви до поліції. Юристи розкажуть, як правильно скласти це зробити та якими будуть подальші кроки. Важливо знати, що для документування злочину достатньо усних свідчень постраждалих;
  • Безплатні послуги адвоката. Після відкриття кримінального провадження зверніться до найближчого бюро правової допомоги, де вам призначать адвоката для супроводу в суді.

Куди звертатись за допомогою

Отримати безоплатну правову допомогу всі постраждалі від воєнних злочинів можуть конфіденційно. Зробити це можна:

  • за номером телефону контактного центру 0 800 213 103, дзвінки безкоштовні;
  • через телеграм-бот;
  • звернутися до найближчого бюро правової допомоги.

Автор – Денис Клименко.

Читайте також: Не мовчи: в Україні запустили проєкт допомоги жінкам, які пережили сексуальне насильство.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.