Через пошкодження енергосистеми російськими ракетними атаками в Україні не вистачає електроенергії, тому Укренерго розраховує доступні ліміти.

За яким принципом це відбувається — оператор системи розповів у своєму телеграм-каналі.

Для того, щоб розрахувати доступні ліміти, необхідно врахувати, скільки блоків електростанцій можуть виробляти електроенергію, стан мережі, попередній рівень споживання в цей період тощо.

В Укренерго пояснили це на прикладі пирога:

«Уявіть компанію дорослих, яка постійно замовляла на обід пиріг. Умова була — кожен свій шматок зʼїдає без залишку. Усі завжди були ситі. І довгий час ситуація виглядала так:

  • Василь (40 років, зріст 190 см, вага 100 кг, заробляє фізичною працею) — замовляв шматок, що складав 40% пирога;
  • Марія (20 років, зріст 170 см, вага 65 кг) — замовляла 20% пирога;
  • Михайло й Тетяна — традиційно зʼїдали по 15%;
  • І найменший учасник обіду — Андрій — завжди був задоволеним шматком в 10%.

Зазвичай господиня випікала для них пиріг вагою 1 кг. Але обставини змінилися і продуктів стало вистачати лише на 0,5 кг. Тож шматки всіх гостей зменшаться на 50% від замовлених, хоча у їх долі від цілого пирога це будуть усе ті ж 40%, 20%,15% і 10%».

У даному прикладі Василь — це регіони, у яких багато важливих промислових підприємств та більша густота населення. Відповідно, обсяг споживання буде більшим.

Тобто зменшення чи збільшення лімітів залежить лише від розмірів пирога — загального обсягу електроенергії, яку наразі здатні виробити українські електростанції.

Як визначаються ліміти

Щоб зробити правильний розрахунок, кожне обленерго подає Укренерго прогноз, як багато електрики споживають в області.

У цей прогноз враховують міграцію, релокацію підприємств, фактичні зміни в загальному рівні й структурі споживання та середню температури в регіоні.

Своєю чергою, Укренерго, розраховує у відсотках питому вагу кожної області в загальному обсязі споживання. Результати надають на розгляд Міністерству енергетики.

Після узгодження лімітів обленерго розподіляє обсяг електроенергії. Спочатку наживлюється критична інфраструктура (водоканали, теплопостачання, лікарні, оборонні підприємства). Список об’єктів визначає місцева військова адміністрація.

Енергосистема України вже пережила 13 ракетних атак ворога та 15 ударів БПЛА по енергооб’єктах.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.