«В Україні продовжують зростати ціни на фембоїв»: російська пропаганда знов створила з мема новину

Владислав Герасименко - 20 Жовтня 2023 | 11:03

Навіть у такі скрутні часи, як нинішні, українці не втрачають почуття гумору та створюють веселі картинки меми для підняття настрою. Ще під час пандемії американські психологи встановили, що меми допомагають впоратися зі стресом — подивившись смішні зображення, люди почуваються спокійнішими та більш задоволеними.

Наша редакція вже не вперше стикається коли українські меми сприймаються російською пропагандою як інфопривід. Так, один проросійський Telegram-канал повідомив, що в українській економіці назріла нова тенденція: ріст цін на фембоїв.

Що сталося?

18 вересня 2023 пропагандистський Telegram-канал «Первый Харьковский» повідомив новину наступного змісту:

«Про економіку України: стрімко злетіли ціни на «фембоїв». Це чоловіки в жіночому одязі та макіяжем, які не сплять з іншими чоловіками)))».

За доказ правдивості цієї новини, пропагандисти надають скриншот нібито заголовку з українського новинного видання «Економічна Правда»:

«В Україні продовжують зростати ціни на фембоїв».

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Наш аналіз ми почали з пошуку відповідної новини на сайті «Економічної Правди», з якої нібито був зроблений зазначений скриншот. Новини про фембоїв нам знайти не вдалося.


Наступним кроком ми знайшли першоджерело даного «скриншоту». Ним виявився український Telegram-канал, що публікує гумористично-розважальний контент – «постіронічні політичні меми».

На скриншоті зазначено, що нібито стаття з’явилася на сайті «Економічної Правди» 26 травня 2021 року. Ми також перевірили і статті видання за цей час і дату. І саме у цей час на сайті є стаття з геть іншою назвою: «Байден пояснив, чому нема санкцій проти «Північного потоку–2»

І нарешті, нам в принципі не вдалося знайти матеріалів українських ЗМІ щодо «ціноутворення на фембоїв».

Тож російські пропагандисти за першоджерело для своєї новини використали мем з українського інфопростору.

Висновок: фейк

Читайте також

  • Фейк. Українські мобільні оператори пропонують безкоштовний річний тариф;
  • Фейк. Мобільного оператора Київстар замінить UKRSTAR;
  • Фейк. В Україні вимагають прибрати з лоба Гаррі Поттера «Z» символіку.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.