Станом на 12 вересня, понад 270 тисяч зброї було втрачено та викрадено від початку повномасштабної війни в Україні. Це 40% від загальної кількості у реєстрі.
Про це свідчать дані Опендатабот.
Зазначається, цьогоріч кількість втраченої та викраденої зброї зросла: за неповний 2024 зброї вкрали або загубили більше, аніж за весь минулий рік — 78 217 одиниць. Водночас це у чотири рази більше, ніж до початку повномасштабної.
При чому, за інформацією Опендатабот, найчастіше втрачають мисливські рушниці (27.9%), автомати (27.8%) та карабіни (10.8%). А серед моделей лідує автомат АК-74 — 51 008 одиниць (18.8%), а також пістолети ПМ (7.4%) та карабіни СКС (4.4%).
Найбільше втрат від початку повномасштабного вторгнення у прифронтових Донеччині (19.4%) та Запорізькій області (11.8%), а також у Києві (10%).
Харківщина не увійшла до списку антирекордсменів, однак відсоток втраченої та викраденої зброї тут становить майже вісім відсотків.
Контекст
З 23 червня 2023 року в Україні запрацював електронний Єдиний реєстр вогнепальної зброї. Відтоді громадяни можуть залишити заявку на отримання дозволу на придбання, зберігання, носіння зброї, повідомити про зміну місця проживання у контексті місця зберігання зброї та податися на продовження дозволу онлайн.
Крім того, за допомогою сервісу можна отримати інформацію про свою зареєстровану зброю.
За інформацією щодо роботи Єдиного реєстру зброї можна звертатися:
- за телефоном: 044 334 40 35,
- через телеграм-бот @arms_mvs_bot
- через чат-бот на вебпорталі.
А у серпні 2024 року Президент підписав законопроект № 9538, який надає цивільним особам право декларувати, володіти та використовувати знайдену вогнепальну зброю та боєприпаси для захисту від збройної агресії РФ.
Відповідно до нього, українці зможуть використовувати задекларовану трофейну зброю протягом воєнного стану та 90 днів після його завершення.
Читайте також
- В Україні схвалюють 93% заявок щодо дозволу на зброю.
- Росіяни обстріляли приватний будинок у Золочеві на Харківщині.