На цьому ресурсі можна отримати покроковий алгоритм дій, щоб прийняти дитину у свою сім’ю, дізнатися про усиновлення, сімейні форми виховання та патронат, скористатися «Лінією турботи» та знайти потрібного експерта чи експертку.
В Україні у День сім’ї запрацювала єдина державна онлайн-платформа про усиновлення та сімейне виховання дітей «Україна для кожної дитини». Про це повідомляє пресслужба Міністерства соціальної політики.
Ресурс допомагає потенційним усиновлювачам отримати покроковий алгоритм дій, щоб прийняти дитину у свою сім’ю, дізнатися про усиновлення, сімейні форми виховання та патронат, скористатися «Лінією турботи» та знайти потрібного експерта чи експертку.
На платформі також доступний онлайн-курс про усиновлення «Народжені серцем». Навчання на ньому безкоштовне. У Мінсоцполітики наголошують, що він є додатковим ресурсом, а не альтернативою обов’язковій підготовці кандидатів, яку вони мають пройти відповідно до законодавчих вимог.
Довідка
Україна для кожної дитини – це онлайн-платформа, де в єдиному місці можна знайти необхідну інформацію та ресурси, що стосуються усиновлення і влаштування дітей в сімейні форми виховання.
Наголошується, що платформа сприятиме реалізації права кожної дитини зростати в сімейному оточенні та популяризуватиме сімейне виховання дітей. Водночас вона стане покроковою дорожньою картою для родин, які хочуть допомогти дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування.
Наступним кроком стане побудова комплексної системи для упорядкування інформації про дітей, які потребують підтримки держави. Нова система забезпечить більш прозорий і зрозумілий механізм подання документів та проходження навчання кандидатами в усиновлювачі, прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни й піклувальники, патронатні вихователі.
Нагадаємо, 26 березня Кабінет міністрів спростив процедуру всиновлення дітей. Так, відтепер родина, яка перебуває в процесі всиновлення, зможе забрати дитину до того, як суд винесе відповідне рішення.
Читайте також
- На Харківщині запускають програму фінансової підтримки сімейних форм виховання.