У Міжнародний день боротьби із сексуальним насильством в умовах війни запустили інформаційну компанію, щоби привернути увагу до проблеми сексуального насильства пов’язаного з війною та проінформувати українців, куди звернутися за допомогою.
Ініціаторами стали Офіс віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Фонд ООН у галузі народонаселення в Україні.
Коли ми говоримо про сексуальне насильство, пов’язане з війною, йдеться не тільки про зґвалтування, а про погрози та спроби зґвалтування, каліцтво статевих органів, примус до спостереження за сексуальним насильством над іншими людьми та інші дії, які застосовуються для деморалізації в умовах ведення воєнних дій.
Офіс Генерального прокурора України станом на червень 2023 року зафіксував 208 фактів сексуального насильства, пов’язаного з війною, а Центри допомоги врятованим — понад 100.
Разом із тим, не можна стверджувати, що ці цифри відображають реальну картину. За словами Праміли Паттен, спецпредставниці генсекретаря ООН із питань сексуального насильства в умовах конфліктів, на кожен офіційно зареєстрований випадок сексуального насильства, пов’язаного з війною, в Україні припадає від 10 до 20 незареєстрованих.
Куди звернутися за допомогою?
Центр допомоги врятованим надає безплатну соціально-психологічну допомогу постраждалим від війни, зокрема, постраждалим від сексуального насильства.
Центри працюють в 11 містах у: Києві, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі, Львові, Чернівцях, Мукачеві, Херсоні, Полтаві, Одесі, Кропивницькому. Станом на червень 2023 року в них отримали допомогу понад 17 000 людей.
Також у ЦДВ можна проконсультуватися щодо гуманітарної та медичної допомоги, знайти тимчасовий прихисток, розв’язати юридичні питання внутрішньо переміщених осіб (ВПО) тощо. Адреси та контакти центрів можна дізнатися на сайті.
У рамках інформаційної кампанії вийшло соціальне відео, яке розповідає про відчуття та емоції, які переживають врятовані від сексуального насильства, пов’язаного з війною, а також про важливість підтримки постраждалих близькими та отримання професійної допомоги.
Центри допомоги врятованим створені за ініціативи Офісу віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, сприяння урядової уповноваженої з питань гендерної політики, у партнерстві з UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення, завдяки фінансовій підтримці урядів Бельгії, Франції, Швеції та в співпраці з місцевими органами влади та громадськими організаціями.
Читайте також
- Сексуальне насильство під час війни: як отримати безоплатну юридичну допомогу.
- Не мовчи: в Україні запустили проєкт допомоги жінкам, які пережили сексуальне насильство.
Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.