За період з 1 жовтня 2021 року по 1 травня 2023 року в Україні було накладено 17,8 тисячі постанов за перевантаження фур. Сума стягнення склала 355,6 мільйона гривень.
Про це повідомляє Опендатабот із посиланням на дані Укртрансбезпеки.
Найбільше штрафів наклали в грудні 2021 та січні 2022 року — 3,9 тисячі на суму 96,3 мільйона гривень і 3,7 тисячі на суму 93,4 мільйона гривень відповідно.
Від початку повномасштабного вторгнення з березня по липень в Україні такі порушення не фіксували. Штрафи поновили лише в липні 2022 року — за місяць зафіксували 188 порушень за перевантаження. Загальна сума штрафів була трохи більше ніж 3 мільйони гривень — це найменший показник за майже три роки.
Кількість постанов зросла наприкінці 2022 року, але досі не осягнула показників до початку великої війни.
Протягом січня-квітня поточного року на дорогах України було зафіксовано 4,6 тисячі таких правопорушень на суму більш ніж 78 мільйонів гривень. Для порівняння, це навіть менше, аніж було напередодні початку великої війни в січні 2022, коли за перевантаження сплатили 93,4 мільйона гривень штрафів.
Водночас кількість порушень продовжує зростати цьогоріч. За даними Укртрансбезпеки лише за один тиждень червня було виписано 470 постанов на 6 672 500 гривень. Це більше, аніж за весь вересень 2022 року.
— Укртрансбезпека почала фіксувати порушення за перевищення норм вантажу 1 жовтня 2021 року. Такі процеси здійснюються в автоматичному режимі за допомогою майже півсотні комплексів «Зважування в русі» (Weigh-in-Motion). Тобто завдяки системі датчиків, які на ходу зчитують вагу, габарити та номерний знак транспортного засобу й передають інформацію до спеціальної бази даних.
Такі умови створили, щоб не руйнувати дороги, адже надмірно навантажені фури псують асфальт — особливо влітку, коли він сильно розігрівається. За такі порушення українським законодавством передбачені штрафи на суму від 8,5 тисяч до 51 тисячі гривень залежно від відсотка перевищення норми. До адміністративної відповідальності притягують тих, на кого зареєстрований транспортний засіб — громадян або компанії.
Читайте також
- У Бабаях відновлюють дорогу місцевого значення.
- Нова непрозора схема: на Харківщині виділили 2 млрд на ремонт доріг.
Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.