12 жовтня під час засідання Кабінет Міністрів прийняв рішення, що попри війну в Україні на державному рівні відзначатимуть 300-річчя з дня народження Григорія Сковороди.

«Сьогодні дуже важливо продовжувати життя та популяризацію нашої культури, проти якої воює ворог. Варварське знищення Національного музею Григорія Сковороди у селі Сковородинівка на Харківщині й іншої культурної спадщини – тому підтвердження. Це свідомі злочини російських загарбників, бо ворог намагається стерти нашу ідентичність. Григорій Сковорода – один з найяскравіших українців. Заради нашого майбутнього маємо популяризувати спадщину видатного письменника та громадського діяча й тримати стрій, наближаючи перемогу України», – зазначив міністр культури Олександр Ткаченко.

У цей день відбудеться низка заходів в органах державної влади, в закладах освіти, культури, наукових установах та музеях України. Зокрема, відбудуться урочистості, тематичні виставки, круглі столи, бесіди, семінари, літературні читання, екскурсії. Вони будуть присвячені творчій та культурно-громадській діяльності відомого українця.

Нагадаємо, що на Харківщині збирають кошти на відновлення музею Григорія Сковороди. 7 травня 2022 року росіяни знищили Національний літературно-меморіальний музей Г. С. Сковороди, тепер потрібні кошти на його відновлення. Для цього необхідно понад 112 мільйонів гривень.