Українські компанії розробляють спецтехніку, призначену для робіт на територіях, забруднених вибухонебезпечними предметами.
Про це повідомив заступник міністра економіки Ігор Безкоровайний під час брифінгу.
За його словами, харківське підприємство «Харків Трактор Інжніринг» вже виготовило 7 машин для підготовки ґрунту до розмінування, які постачаються різним операторам і урядовим структурам. Крім того, розробкою технічних засобів розмінування займаються й інші вітчизняні підприємства.
Однак, окрім спеціалізованих броньованих машин, для ефективного очищення територій від мін та боєприпасів потрібна й допоміжна техніка. Зокрема, за порадами працівників ДСНС, великий попит існує на газонокосарки для прибирання полів від залишків невибраних культур та бур’янів.
«Це не складна технологія, але вона дуже потрібна. На ринку така техніка коштує божевільних грошей, до того ж вона одноразова, бо наїзд на міну знищує її. Тому потрібні українські, дешеві косарки», — сказав Безкоровайний.
У лютому 2024 року підрозділ саперів Луганського гарнізону ДСНС почали очищати територію Харківської області за допомогою механізованого розмінування. До цього протягом близько року вони працювали на Херсонщині. Журналісти Ґвара Медіа відвідали саперів у Балаклійській громаді, аби наочно побачити, як відбувається процес механізованого розмінування забруднених територій.
На Харківщині потенційно заміновано 570 тисяч гектарів землі. За нинішніх темпів повне розмінування регіону займе понад 100 років, зазначив заступник начальника ХОВА Євген Іванов. Від початку повномасштабного вторгнення РФ сапери виявили та знешкодили понад 87 тисяч вибухонебезпечних предметів, а також обстежили понад 4 тисяч гектарів території та понад 3 тисячі кілометрів ліній електропередач.
Читайте також
- Розмінування прифронтових територій Харківщини. Один день із саперами — фото та відео