В Ізюмі на Харківщині закрили захисними конструкціями половецьких баб, які були пошкоджені російськими обстрілами, повідомили в Ізюмській міській раді.
Скульптури знаходяться на горі Крем’янець. 8 з 9 баб збереглися, одну ж зруйновано прямим влучанням. Аби зберегти ці пам’ятки історії в умовах війни в Ізюмі працювали фахівці Харківської філії Національного науково-дослідного центру, а також в.о. директора Харківського історичного імені Сумцова Ольга Сошнікова.
«Під їх пильним керівництвом була здійснена консервація кам’яних баб з дотриманням всіх необхідних норм та умов. Тож, тепер половецькі баби надійно захищені та будуть збережені для наших нащадків. Велика вдячність Ізюмському комунальному підприємству теплових мереж за активну участь в процесі збереження спадщини», — розповіли у міській раді.
Кам’яні половецькі баби датуються IX-XIII століттям. Вони зображують чоловіків-воїнів і жінок, і попри примітивність, показують як виглядали кочівники, їхній одяг, прикраси та озброєння.
У вересні 2022 року МКІП планував евакуювати пам’ятки до музею у Харкові. Тоді міністр Ткаченко сказав, що разом з місцевими адміністраціями, скоріше за все, евакуйовуватимуть до Харкова половецьких баб і допомагатимуть місцевому музею відновити дах, щоб зберегти експозицію.
Читайте ще
- «Є необхідність стерти все з мапи міста, що пов’язано з тоталітаризмом та радянщиною»: віцемер Ізюма Володимир Мацокін. Ізюм на Харківщині шість місяців перебував під російською окупацією, його житлова забудова знищена на 80%. Зруйновані ліцеї, дитячі садочки та лікарні.
- В Ізюмі попрощалися з родиною, яка загинула внаслідок авіаудару по будинку. Сім’ю Столпакових та Жихарєвих, які загинули від російського авіанальоту, поховали на міському цвинтарі в Ізюмі.
Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!