Це місто, яке і зараз страждає від російських окупантів. Ізюм на Харківщині шість місяців перебував під російською окупацією, його житлова забудова знищена на 80%. Тут зруйновані ліцеї, дитячі садочки та лікарні.
За даними ХОВА станом на червень 2023 року в Ізюмі внаслідок російського вторгнення було зруйновано 224 багатоквартирні житлові будинки, з яких 9 вже відновлено. Ще 91 будинку необхідний капітальний ремонт, а 124 – поточний. Окрім того, 766 приватних житлових будинків потребують негайного відновлення.
«На цей рік у нас в планах щодо відновлення близько 40 будинків. Це саме житлові багатоповерхові будинки. Це модульні котельні, які ми маємо збудувати для того, щоб люди вже заселялися у свої помешкання та мали і електроенергію, і водопостачання, і газопостачання, і, звичайно ж, тепло взимку», – розповів начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов.
Читайте також
«Якщо рай на землі є, то він в Україні»: як відновлюється деокупований Ізюм. У вересні 2022 року, коли Збройні Сили України звільнили місто, тут знайшли масові поховання місцевих жителів і чисельні катівні, які облаштували окупанти. За даними Ради Нацбезпеки, за час вторгнення Росії в Україну Ізюм зазнав найбільше авіаударів — 476.
«Обрії Ізюмщини»: як локальні журналісти розповідали правду про регіон, ризикуючи життям. Друковані видання є важливим джерелом, оскільки українські інтернет-провайдери і телебачення лише частково покривають звільнені території, а у захоплених регіонах не діють зовсім.
Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!