Протягом минулого року Україні вдалося повернути з неволі 1 358 українських громадян. Це як військовослужбовці, так і цивільні.
Про це 3 січня повідомив Президент України Володимир Зеленський.
Також він зазначив, що всього за рік відбулося 11 обмінів.
«Маємо зробити все, щоб у 2025 році таких хороших новин і повернень наших людей було ще більше», — сказав Президент.
Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими
Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими був створений 11 березня 2022 року в Києві для допомоги родинам та близьким військових України, які потрапили в полон або зникли безвісти. Згодом відкрили ще чотири штаби в чотирьох обласних центрах, серед яких був і Харків.
Розташований в Харкові Східний регіональний центр Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими займається обліком зниклих безвісти або військовополонених. Географія цього Центру — Харківська, Сумська, Полтавська, Донецька, Луганська, Запорізька та Дніпропетровська області. Працівники штабу консультують родичів військовополонених та зниклих безвісти телефоном або під час відряджень.
Про полонених з Харківщини, співпрацю штабу з міжнародними організаціями та про те, як рідні можуть вплинути на процес повернення з полону — читайте в інтерв’ю Ґвара Медіа з керівником Східного регіонального центру Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Сергієм Чебишевим.
Читайте також
- У росіян, ймовірно, понад 100 тисяч безвісти зниклих військових — представник Коордштабу