Відповідно до рішення Уряду, командири військових частин зможуть особисто, без участі Територіальних центрів комплектування, приймати резервістів та військовозобов’язаних, які добровільно побажали служити під час мобілізації.

Про це повідомили в Міністерстві оборони України.

За урядовою постановою відтепер військовозобов’язані та резервісти-добровольці можуть обрати військову частину для служби без звернення до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Командири військових частин отримують повноваження

  • ⁠видавати направлення на військово-лікарську комісію для визначення придатності до служби;
  • ⁠комплектувати бойові частини добровольцями, які бажають служити за призовом під час мобілізації.

«Бригади отримали інструменти, про які вже давно просили, – проводити якісний рекрутинг, результатом якого є адресний призов добровольців. Ця постанова є інструментом, що дозволяє суттєво зменшити час рекрутингу й гарантує, що кожен та кожна зможе долучитися туди, де його чи її бажання та вміння збігаються з потребами оборони», — прокоментував міністр оборони України Рустем Умєров.

Перелік військових частин, командири яких зможуть здійснювати призов добровольців, визначатиме Генеральний штаб Збройних сил України.

Таким чином ухвалена урядом постанова вносить зміни до Порядку проведення призову на військову службу під час мобілізації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 16.05.2024 № 560.

Нагадаємо, 18 травня набув чинності оновлений Закон про мобілізацію. Усі військовозобов’язані віком 18-60 років повинні оновити свої облікові дані до 16 липня. Це можна було зробити онлайн у застосунку Резерв+. Також оновити дані можна офлайн у Територіальних центрах комплектування або Центрах надання адміністративних послуг, які діють по всій країні.

Крім того, 16 серпня Кабінет Міністрів України ухвалив постанову «Про реалізацію експериментального проєкту з автоматичної верифікації та перевірки відомостей про призовників, військовозобов’язаних та резервістів».

Читайте також

  • Територіальні центри комплектування від початку 2024 року склали більше 11 тисяч штрафів за порушення правил військового обліку. Це вже більше, аніж за весь минулий рік.