Запит про заробітні плати голови та членів правління компанії за 2023 рік видання Ґвара спрямувала до акціонерного товариства «Укрзалізниця».
У департаменті інформаційної політики та стратегічних комунікацій «Укрзалізниці» у відповіді зацитували декілька законів, та вказали, що: «про розмір винагороди особи, яка постійно або тимчасово обіймає посаду члена
виконавчого органу господарського товариства, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій прямо чи опосередковано належать державі, на офіційному вебсайті товариства до введення воєнного стану оприлюднювалася інформація щодо структури, принципів формування та розміру оплати праці, винагороди, додаткового блага виконавчого органу АТ “Укрзалізниця”».
Зазначається, що після припинення або скасування воєнного стану, з інформацією щодо структури, принципів формування та розміру оплати праці, винагороди, додаткового блага виконавчого органу АТ «Укрзалізниця» буде можливо ознайомитися на офіційному вебсайті товариства за вказаним посиланням.
Таким чином АТ «Укрзалізниця» фактично не надала відповіді щодо заробітної плати, а також премій, надбавок за вислугу років, надбавок за інтенсивність праці та інших додаткових виплат за 2023 рік, які нараховано та виплачено голові правління Євгену Лященку та іншим членам правління АТ «Укрзалізниця».
Залізнична компанія не навела конкретну підставу за якою не надала запитувану інформацію. Зазначимо, що пункт 1 частини 1 статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» на момент відмови у наданні інформації не був обмежений/зупинений Верховною Радою.
У подібній ситуації Адвокат ГО «Платформа прав людини» Євген Воробйов, коментуючи відповідь залізничників на запит видання «Главком», повідомив, що «Укрзалізниця» зобов’язана оприлюднити запитувану інформацію.
«До того ж, інформація яка міститься у згаданій нормі містить презумпцію безумовної відкритості, тобто завжди суспільний інтерес переважає», – резюмував юрист.
Читайте також
Для охорони залізничної інфраструктури в Україні запускають повітряну охорону. Укрзалізниця створює підрозділ, де працюватимуть ветерани-залізничники, які отримали поранення та повернулися з фронту. Вони будуть охороняти залізничну інфраструктуру за допомогою дронів.