У столичній португальській бібліотеці імені Орланду з’явилася філія проєкту, повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики.

Відкрила «поличку» з українськими книгами керівниця відділу мережі бібліотек Лісабону Едіт Гімарайнш. На церемонію також завітав радник мера з питань культури Діогу Моура та тимчасовий повірений Володимир Козлов.

Відкриття «Української книжкової полички» у Лісабоні / t.me/mkipu

Тепер у лісабонській бібліотеці доступні різноманітні книжки українською: сучасна та історична література, дитячі твори (вірші, казки, збірки оповідань та інше). Крім цього, є також декілька книг англійською мовою. Їх можна замовити безкоштовно на 30 днів.

Проєкт «Українська книжкова поличка»

Ініціатива, започаткована під патронатом Олени Зеленської, має на меті розвиток української культури в усії куточках планети.

«Для нас не має значення, чи в країні зараз сотні тисяч наших переселенців, чи трохи більш як тисяча, як, наприклад, у Японії. Зараз важливо, щоб усюди, де є українці, з’являлась і українська книга – як місточок між рідним домом і тимчасовим», — підкреслила перша леді.

Наразі проєкт підтримали більше 18 країн, не лише Європи — але й Азії та Близького Сходу. «Поличка» також планує розширятися в Африці — книжки обіцяли передати Алжиру, Марокко та Єгипту.

  • Книжка від Ukraїner в топі продажів Amazon

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.