Найбільша у світі компанія з управління венчурним капіталом Sequoia Capital опублікувала дослідницький звіт «Путівник щодо інженерних талантів в Європі». Звіт підкреслює стійкість української IT-галузі попри повномасштабну війну проти Російської Федерації.

  • 16% технологічних компаній в Україні втратили понад 10% своїх клієнтів
  • 52% змогли зберегти всю свою клієнтську базу.
  • 85% IT-спеціалістів продовжили працювати повний робочий час, як в Україні, так і за кордоном.
  • 2% українських IT-компаній були змушені закритись через війну.

Близько 20% фахівців з невеликих IT-компаній, які мають до 200 співробітників, вступили до Збройних Сил України, демонструючи свою відданість та готовність захищати країну. Додатково 5% IT-спеціалістів активно беруть участь в «інформаційній війні». Крім того, існують компанії, в яких практично всі технічні експерти беруть участь у «кібервійськах», забезпечуючи безпеку країни в мережі.

Згідно зі звітом Sequoia Capital, Україна є значним джерелом IT-талантів для світового ринку. У 2020 році 20% компаній зі списку Fortune 500 мали віддалені команди розробників в Україні. Країна експортує IT-послуги на суму $6,8 млрд щороку, що становить близько 4% ВВП. Це підтверджує конкурентоспроможність українських IT-фахівців на світовому ринку.

Sequoia Capital — компанія з управління венчурним капіталом (гроші інвестиційних фондів чи фірм, що спеціалізуються на фінансуванні росту молодих компаній) зі штаб-квартирою в США. Вона спеціалізується на фінансуванні технологічних компаній.

У Sequoia Capital є кілька інвестиційних фондів, включаючи ті, що фокусуються на Індії, Ізраїлі та Китаї. Загальна вартість компаній, які отримали фінансування від Sequoia Capital, оцінювалась у 1,4 трлн доларів до грудня 2015 року.

Читайте також

  • За перший квартал 2023 року заробітки експорту ІТ-послуг зменшилися порівняно з минулим роком і склав $1,68 мільярда. Втім, порівняно з 2021 роком, дохід збільшився на $0,24 млрд. Тож, сектор зберіг стабільність показників та показує стійкий ріст.