Петиція із закликом звільнити міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка набрала необхідну кількість голосів.
Українці звернулися до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з проханням ініціювати звільнення міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка. Відповідна петиція на сайті Кабінету міністрів України набрала необхідні для розгляду 25 тисяч голосів.
«Просимо прем’єр-міністра України здійснити подання до Верховної Ради України про звільнення з посади міністра культури та інформаційної політики Олександра Владиславовича Ткаченка, у зв’язку з неналежним виконанням своїх посадових обов’язків», – ідеться в тексті петиції.
Звернення з’явилося на сайті 7 березня та за три місяці набрало потрібну кількість голосів. Автором петиції став Юрій Шиян. Чоловік заявляє, що перебуваючи на посаді міністра, Ткаченко здійснював керівництво діяльністю міністерства в такий спосіб, що призвів до стагнації в культурній сфері.
Що не так з Олександром Ткаченком
За останній рік міністр культури та інформаційної політики неодноразово потрапляв у скандали. І вже не вперше українці вимагають його звільнення. Ще у жовтні 22 року на сайті Кабінету міністрів України також з’являлася петиція з відповідною заявою.
- У червні 2022 року Міністерство культури та інформаційної політики України передало «Довженко-Центр» у пряме підпорядкування Державному агентству України з питань кіно (Держкіно), яке вже через два місяці видало указ про «реорганізацію» установи. У «Довженко-Центрі» заявили, що таке рішення призведе до ліквідації національного кіноархіву. Петиція про скасування такого рішення також публікувалися на сайті Кабінету Міністрів та набрала необхідну кількість голосів. Проте, ситуація з «Довженко-Центром» досі не вирішена. А у листопаді 2022 року Держкіно звільнило директорку центру Олену Гончарук та призначило на її місце Юлію Кажадан. Яка, за інформацією з відкритих джерел, виявилася власницею кінологічного центру.
«Варто пояснити Держкіно, хто такі кінологи», – писали користувачі в соцмережах, обурюючись таким рішенням.
- У серпні минулого року, напередодні Дня незалежності України, у мінкульті, дотримуючись рекомендацій креативного агентства Banda Agency, запропонували громадянам новий жест для вітання на свято. Йдеться про відкриту долоню із загнутим безіменним пальцем – таким чином прямими залишаються саме 3 пальці – вказівний, середній та мізинець. Такий жест, за ідеєю, мав символізувати тризуб. Мережу відповідна заява обурила, адже схоже вітання вже є, і несе в собі набагато більше символізму, ніж запропоноване міністерством культури.
“Ура! Велосипед винайдено. Правда, колесо у нього десь збоку. Новий тризуб до Дня незалежності це крінж, треш, несмак та примітивізм в одному флаконі. Навіщо видумувати тризуб? Він давно видуманий. І далеко не нами! Ось, наприклад, пам’ятник В’ячеславу Чорноволу у Львові. Він показує тризуб. Навіщо “обрізати” безіменний палець?” – прокоментував журналіст Горковенко.
Пізніше публікації з закликами залучитися до флешмобу з новим жестом до Дня незалежності України видалили, а Міністерство культури та креативне агентство Banda Agency, які його власне вигадали, вибачилися перед громадянами.
«Просимо наші щирі вибачення за те, що всі “перекреативили”. Наголошуємо, що у жодному випадку ніхто не ставив за мету зневажити або образити наших співгромадян. Переконані, що тризуб Чорновола — єдиний правильний жест цього символу», — написали у Мінкульті.
- У березні цього року Ткаченко потрапив у скандал з лідером добровольчого батальйону “Братство” Дмитром Корчинським. Останній заявляв, що міністр культури не дозволив відспівати в Успенському соборі Києво-Печерської лаври чотирьох бійців диверсійної групи, які загинули на кордоні з Брянською областю рф. У Мінкульті заявили, що з таким проханням ніхто не звертався і відмови щодо відспівування вони не надавали.
«МКІП може погоджувати або не погоджувати служіння в храмі за зверненням релігійної громади. Станом на 23:50 6 березня до МКІП не було звернень від ПЦУ або будь-якої іншої релігійної громади. Відповідно до цього жодних відмов чи погоджень МКІП не надавало», — йдеться в заяві.
Читати також:
- В Україні до дня захисту дітей запустили програму єОздоровлення
- Мінфін планує оподаткувати волонтерські збори – деталі
- МКІП підготували зміни щодо виїзду митців за кордон
Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.