За останні чотири роки в українських судах провели 1414 онлайн-засідань щодо розірвання шлюбу.
За даними Опендатабот, кількість таких онлайн-засідань щороку збільшується.
Лише в поточному році станом на початок вересня було проведено 520 таких засідань. Торік було 434 судових засідань. З року в рік подружні пари все частіше припиняють свої офіційні відносини саме таким чином.
В Україні розривати шлюби можна й без звернення до суду — коли подружжя не має дітей і претензій один до одного в питанні поділу майна. У таких випадках шлюби припиняються державними органами реєстрації актів цивільного стану. За останні пів року, так розлучилося понад 10 тисяч пар.
Довідка
Зараз трапляються випадки, коли чоловік та дружина не можуть спільно подати звернення до РАЦСу, наприклад через те, що один із них знаходиться за кордоном. Саме за таких умов громадяни можуть узяти участь у судових засіданнях онлайн — у режимі відеоконференції. І реалізувати це право можливо декількома шляхами.
Щоби подати заяву щодо розірвання шлюб у паперовому, треба обрати суд тієї області, де було укладено шлюб, або того регіону, де зареєстрований хоча б один із подружжя. Після того, коли суд відкриє провадження по такій справі, подружжя має право подати клопотання про участь у засіданні в режимі відеоконференції.
При цьому, щоб узяти участь у судовому засіданні в онлайн-форматі, потрібно пройти реєстрацію в Електронному суді за допомогою електронного цифрового підпису (КЕП).
Другий шлях простіший — подружжя може звернутись до адвоката, який спеціалізується на сімейних спорах і надасть усі необхідні консультації. Укласти з ним договір про надання правової допомоги також можна за допомогою КЕП.
Читайте також
- Жителі Харківщини почали більше одружуватись порівняно з минулим роком.