Україна проситиме Генасамблею ООН ухвалити резолюцію, яка має вплинути на створення міжнародного механізму компенсації, який призведе до арешту російських державних активів за кордоном на суму до $300 млрд.

Про це пише The Guardian. 

Повідомляється, що заступниця міністра юстиції України Ірина Мудра минулого тижня обговорювала питання з МЗС Британії після лобіювання в Комітеті міністрів Ради Європи в Страсбурзі разом з Оленою Зеленською.

Також стосовно репарацій велись переговори у Берліні, Парижі та Брюсселі та з помічником міністра фінансів США Елізабет Розенберг.

Відомо, що минулого тижня Комітет міністрів Ради Європи ухвалив рішення щодо забезпечення відповідальності рф за агресію проти України. 

А от законодавство Британії та ЄС дозволяє заморожувати активи російського центробанку та деяких олігархів, але не передбачає остаточного арешту.

Міністр фінансів США Джанет Єллен заявила, що згідно з чинним законодавством США, репарації будуть незаконними. Водночас в Америці можуть застосувати Закон про торгівлю з ворогом або Закон про міжнародні надзвичайні економічні повноваження.

Наразі репарації підтримали у спільній заяві міністри фінансів Естонії, Латвії, Литви та Словаччини.