Серед європейських країн Україна отримала найнижчий результат у рейтингу Women Peace and Security Index і зайняла 117-ту позицію серед 177 країн світу за рівнем добробуту жінок.
Таки результати стали відомі з нового рейтингу Women Peace and Security Index.
У рейтингу за 2021–2022 роки України посідала 66 місце серед 170 країн. Погіршення добробуту спричинене зниженням показника безпеки жінок, зокрема через російську агресію проти нашої держави.
Відповідно до результатів дослідження, 81% жінок в Україні проживають у межах 50 кілометрів від зони активних бойових дій. За цим показником Україна посіла 165-те місце, випередивши Ірак.
За рівнем політичного насильства проти жінок Україна посідає 154-те місце (0,32 події на 100 000 жінок). Йдеться про насильство проти тих жінок, які беруть участь у політиці, зокрема щодо державних службовців, журналісток і активісток.
За рівнем безпеки жінок у суспільстві Україна посіла 102-ге місце. Лише половина з опитаних віком від 15 років ствердно відповіла, що безпечно почувається гуляючи наодинці вночі містом або районом, де живе.
За рівнем материнської смертності Україна посідає 54-те місце в рейтингу. На 100 тисяч новонароджених дітей в Україні припадає 16,5 материнських смертей, тоді як світовий показник становить 212 смертей на 100 тисяч новонароджених дітей.
За рівнем насильства Україна на 85 місці. Згідно з рейтингом, в Україні 9% жінок, які мали постійних партнерів, зазнавали від них фізичного чи сексуального насильства.
Однак автори рейтингу стверджують, що жінки в Україні відіграють провідну роль у русі за свободу країни, документуючи воєнні злочини, скоєні армією РФ, і координуючи розподіл допомоги.
Рейтинг Women Peace and Security Index укладає Джорджтаунський інститут жінок, миру та безпеки спільно з Інститутом дослідження миру в Осло. Він оцінює рівень добробуту жінок та їхньої інтегрованості в суспільно-політичне й економічне життя країни.
Для складання рейтингу, аналізують 13 показників статусу жінок, класифікованих за трьома вимірами: інклюзивність (освіта, працевлаштування, фінансова активність, використання мобільних телефонів, представництво в парламенті), справедливість (відсутність правової дискримінації, доступ до правосуддя, коефіцієнт материнської смертності, співвідношення статей при народженні) та безпека (насильство з боку партнера, безпека в громаді, політичне насильство проти жінок, близькість до війни).
Читайте також
- Кількість жінок у ЗСУ збільшилася на 40% порівняно з 2021 роком — Міноборони.