European Film Agency Directors одноголосно проголосувала за те, щоб Держкіно стало асоційованим членом EFAD. Залишилось, щоб у вересні асамблея затвердила це рішення.

Про це повідомив голова Офісу президента Андрій Єрмак.

Про запрошення до асоціації стало відомо під час щорічного виїзного пленарного засідання EFAD в межах Каннського кінофестивалю наприкінці травня. Тоді ж наголосили про звільнення від членських внесків на найближчі 2 роки. 

«Це дуже важливе рішення для українського кінематографа, бо дасть можливість додатково розповідати правду про війну росії проти України за допомогою кіно», – пише голова ОП. 

European Film Agency Directors association (EFAD) – це європейська асоціація, що об’єднує 35 національних кіно- та аудіовізуальних агентств. Членство в EFAD охоплює країни Європейського Союзу, а також Ісландію, Норвегію, Республіку Північна Македонія, Чорногорію, Сербію, Швейцарію та Великобританію.

Раніше кіноасоціація засудила вторгнення рф в Україну, а також за підтримки EFAD та ще кількох кіноцентрів та фондів створено спеціальний «Надзвичайний фонд для режисерів», який допомагає кінематографістам, що перебувають у безпосередній небезпеці через війну в Україні.

Нагадаємо: українська стрічка «Мати Апостолів» отримала головну нагороду кінофестивалю Asia Film Art. Фільм був створений кінокомпанією «Студія Золоте Руно» за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України, промокампанія картини проходить за підтримки Держкіно.