Космічний корабель SpaceX Dragon полетів у космос із двома шкільними експериментами учнів Харківської гімназії №47 та Рішельєвського ліцею з Одеси. Вперше в історії Мала академія наук України здійснила подібне.
Про це повідомила перша леді Олена Зеленська.
МАН доєдналася до проєкту минулого року, а Україна стала третьою державою після США й Канади, що відправляє шкільні експерименти в космос.
«За відльотом ракети наші діти спостерігали наживо — на мисі Канаверал космічного центру NASA. Можу лише уявити, які відчуття переповнювали їх у цей історичний момент: коли ракета несе в космос результат твоєї праці. Мене ж переповнює гордість за наших учнів. За їхніх викладачів. За всіх, хто попри війну зробив це можливим», — додала Олена Зеленська.
Зазначимо, що харківську гімназію зруйнувала армія росії. Вчитель забрав експеримент зі розваленого ракетою класу. Завдяки цьому учні змогли завершити проєкт, який відповідав вимогам NASA.
Про що проєкти
Харків // Проєкт «Затвердіння стоматологічних матеріалів в умовах мікрогравітації».
Експеримент дітей допоможе зʼясувати, чи відрізняються стоматологічні матеріали, що затверділи у космосі, від цементу, який сформували на Землі. А також допоможе вивчити вплив мікрогравітації на структуру пломб та міцність їх з’єднання з зубом.
Навіщо: Річ у тому, що у космосі «зубні» проблеми досить небезпечні, а уникнути їх майже неможливо. Більша частина їжі космонавтів не є достатньо твердою для стимуляції оновлення дентину, а отже, зуби з часом втрачають кальцій і стають крихкими. Як результат, при довготривалих перельотах зуби пломбують у космосі.
Одеса // Проєкт «Вплив мікрогравітації на гексаціаноферрату калію (III)»
Під час експерименту команда зʼясує, чи впливає відсутність гравітації на процес формування кристалів, їх розміри, кількість та форму.
«Росія запускає ракети по нашим школах. Ми запускаємо у космос знання. Ми дійсно різні. І це, на щастя, бачить увесь світ», — додала перша леді.