Роботу української енергосистеми вдалось стабілізувати.

Про це повідомив у Facebook прем’єр-міністр Денис Шмигаль. За його словами, вдалося стабілізувати роботу енергосистеми, проте дефіцит потужностей залишається на рівні близько 20%. Над ремонтом мереж щодня працюють понад 1000 фахівців.

Також Денис Шмигаль заявив, що для оперативного ремонту пошкоджень від атак росії Нідерланди та ЄБРР виділять «Укренерго» 372 мільйонів євро.

«США надають додаткові $4,5 млрд для фінансування бюджету. €2,5 млрд від ЄС зайшли на рахунки України. Європарламент проголосував за виділення Україні €18 млрд допомоги у 2023 році. Канада випустила облігації на $500 млн, кошти від яких передадуть Україні. Уряд України ухвалив постанову, яка дозволить отримати $500 млн від МБРР. Ще €200 млн допомоги виділяють Нідерланди та €100 млн — Франція», — написав у фейсбуці Денис Шмигаль.

Нагадуємо, що енергетичне обладнання для нашої енергосистеми прямо зараз передають десятки країн. Європейські міста (понад 200 великих міст) збирають генератори для України, щоб ми могли легше справлятися з енергетичним терором, який влаштувала Росія.