Міністерство оборони України створює нові нарукавні знаки для Збройних Сил України з метою відродження традиційної української історичної геральдики, повідомили у відомстві.

Проєкт реалізує команда офіцерів з Центру управління розробками стратегічного та матеріально-технічного забезпечення ЗСУ спільно з Експертною радою. До її складу входять історики, художники та аналітики.

Кожен ескіз та ідея нарукавного знаку узгоджується з командиром військової частини, яка його замовляє. Затвердження погодженого проєкту здійснюється Головнокомандувачем ЗСУ або Міністром оборони, залежно від підпорядкування.

Протягом 2022 року затвердили 110 ескізів нарукавних знаків, а також 61 бойовий прапор. Цьогоріч повністю завершили 54 проєкти, ще близько 20 перебувають на розгляді в Експертній раді.

Як зазначають у Міноборони, головним джерелом натхнення та ідей для нових нарукавних знаків є армія України періоду 1917-1921 років — маловідомі факти, рідкісні територіальні герби та інші елементи національної символіки.

Читайте також

  • Міністерство оборони презентувало літню жіночу форму. Її відкорегували відповідно до антропометричних даних жінок, також урахували зауваження військовослужбовиць, які тестували форму.
  • Як арттерапія допомагає українським військовим? Розповідає Костянтин Лизогуб.