За 9 місяців було оформлено 6 мільйонів позик на загальну суму 29,1 мільярда гривень.

У 2023 році  борги українців по мікрокредитах зросли на 1,4 мільярда гривень. Окрім зростання кількості мікрокредитів, зросла й середня сума кредиту та загальна заборгованість українців за ними. Про це повідомляє Опендатабот з посиланням на НБУ.

«6 мільйонів нових кредитних договорів на загальну суму 29,1 мільярда гривень було оформлено в Україні з січня по вересень 2023 року. Це вже більше, аніж за весь 2022 рік», – ідеться в повідомленні.

За даними Опендатаботу, у цьому році кількість укладених договорів збільшується на 7% щокварталу. Черговим антирекордом у третьому кварталі став середній розмір мікрокредиту — 4985 гривень. Це найбільша сума від початку повномасштабного вторгнення.

Заборгованість за мікрокредитами / Інфографіка Опендатабот

Продовжує зростати й заборгованість за мікрокпозиками. Так, станом на кінець вересня борги українців перед МФО сягли 9,44 мільярда гривень. І це навіть попри те, що протягом минулого року українці активно гасили свої кредити.

Довідка

Нагадаємо, що 22 листопада Верховна Рада прийняла в цілому ініційований НБУ законопроект № 9422 щодо відповідального кредитування та ефективного регулювання на ринку небанківських фінансових послуг. 

Новий закон допоможе врегулювати ринок МФО: обмежить відсоткові ставки для кредитів та зменшить надмірне боргове навантаження на одного позичальника.

Читати також:

  • З 2022 року держслужбовці в Україні подали майже мільйон декларацій.
  • В Україні зафіксували щонайменше 315 цивільних затримань.