У Швеції розпочався «Європейський фестиваль: Українська весна», мета якого суголосна з темою цьогорічного головування Швеції в ЄС — єдиний фронт Європи на підтримку України.

Про це пишуть на сайті Міністерства культури та інформаційної політики України.

У відомстві пояснили, що поєднання в назві фестивалю слів «європейський» та «українська» — не випадкові — за ним стоїть низка європейських культурних інституцій: Український Інститут у Швеції через мережу Національних інститутів культури Європейського Союзу (EUNIC) у співпраці з Європейською комісією. Фестиваль планують зробити постійною подією по всій Європі, присвяченою різним актуальним темам, як цьогоріч.

Програма фестивалю

  • В один із фестивальних днів відома актриса театру та кіно Стіна Екблад читатиме твори українських поетів «розстріляного відродження» в супроводі струнних із Королівського Стокгольмського філармонічного оркестру. Зокрема, прозвучать твори Василя Барвінського та Бориса Лятошинського.
  • Також виступатимуть дві українські юні піаністки Ганна Козяк (16 років) зі Львова та Амелія Плошко (14 років) з Києва.
  • На концерті «Музи — НЕ мовчать», звучатиме музика сестер Богдани Фроляк та Ганни Гаврилец у виконанні струнних симфонічного оркестру Львівської національної філармонії.
  • У театральній частині фестивалю представлять виставу режисера Ларса Рудольфссона «Як ти відчуваєш, що боїшся?» на малій сцені театру «Оріон». Назву спектаклю дала одна з 18 короткометражних п’єс, написаних протягом 2022 року молодими драматургами віком від 15 до 21 року, родом із Києва, Львова, Тернополя, Косіва та Харкова під керівництвом драматургині Лори Джей Кехілл.
  • Покажуть фільми: «Бачення метелика», «Щедрик», «Путівник», «Зима у вогні», а також «Маріуполіс2».
  • Під час гранд-фіналу фестивалю в престижному концертному залі стокгольмського музею звучатиме «Гуцульський триптих» Мирослава Скорика та Симфонія № 3 Бориса Лятошинського. Виконає її симфонічний оркестр Львівської філармонії під батутою диригента, родом із Харкова Ярослава Шемета.
  • У фойє буде відкрито виставку «Незламні» з 26 робіт 17 сучасних українських художників, які попри війну, продовжують свою творчу діяльність в Україні.

У міністерстві підкреслили, що «Європейський фестиваль: Українська Весна» триватиме майже місяць, а кошти, отримані від продажу квитків з усіх подій підуть на підтримку України.

  • У Харкові відбулося відкриття фестивалю класичної музики KharkivMusicFest.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.