У ХОВА не виключають можливість оновлення забрудненого ґрунту для покращення екологічної ситуації.

У міських річках Харків, Лопань та Уди зменшується концентрація нафтопродуктів, викид яких стався 10 лютого внаслідок обстрілу Немишлянського району Харкова. Про це повідомив начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

«Також не зафіксовано потрапляння нафтопродуктів до джерел, які наближені до річок Харків, Немишля, Лопань, Уди та Сіверський Донець. Такі попередні висновки у результаті дослідження проб води доповіли профільні служби у ході апаратної наради», – ідеться в повідомленні. 

У ХОВА не виключають можливість оновлення забрудненого ґрунту для покращення екологічної ситуації.

Атака дронів на Харків 9 лютого 2024 року

У ніч з 9 на 10 лютого з 22:44 до 22:49 у Немишлянському районі Харкова пролунала серія вибухів. Тоді російські дрони «Шахед» влучили у базу нафтопродуктів. Пальне, що розливалося по вулицях, змішалося зі снігом і поширилося течією вниз до житлових будинків.

У приватній садибі по вулиці Котельній під час пожежі загинула родина Путятіних з п’яти осіб: чоловік із дружиною та троє їхніх дітей (старшому сину Олексію було 7 років, середньому Михайлу – 4 роки, найменшому – Павлу – 10 місяців). Старший та молодший хлопчики знаходилися біля мами. Вона з двома синами намагалася врятуватися у ванній, обіймаючи дітей. За декілька будинків по цій же вулиці загинуло подружжя Манойло (65 та 66 років). Чоловік був паралізованим, а його дружина, хоча й мала інвалідність, але могла ходити.

Усіх сімох обгорілих тіл знайшли на місці пожежі протягом наступного дня, а для встановлення остаточних висновків знадобилася ДНК-експертиза.

Державна екологічна інспекція у Харківській області відібрала проби води з річок та ґрунтів. У відповіді на запит Ґвара Медіа в інспекції повідомляють, що за період з 2018 року по 2024 рік суб’єкт господарювання за адресою вул. Єнакіївська, 3 не перевірявся.

Станом на 14.02.2024, попередньо, в пробах встановлено перевищення вмісту: нафтопродуктів (у порівнянні з нормативами для водойм господарсько-побутового призначення) у р. Уди (с. Хорошеве) у 6,0 разів (1,8 мг/дм³ при нормі 0,3 мг/дм³), р. Уди (с. Темнівка) – у 7,0 разів (2,1 мг/дм³ при нормі 0,3 мг/дм³), р. Уди (с. Заудьє) – у 3,2 раза (0,95 мг/дм³ при нормі 0,3 мг/дм³), р. Немишля (м. Харків, вул. Немишлянська, 239) – у 95 разів (28,5 мг/дм³ при нормі 0,3 мг/дм³).

Читайте також

  • Повідомити про суму збитків розливу нафтопродуктів у Харкові неможливо — екоінспекція