Голова Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Семен Кривонос розповів про провадження, які розглядає його відомство щодо розкрадання гуманітарної допомоги, про це повідомляє журналіст Ґвара Медіа.
13 лютого 2024 року, НАБУ та САП оголосили підозру в заволодінні 15,2 мільйона гривень на гуманітарній допомозі Вікторії Белявцевій.
Слідчі зазначали, що в березні 2022 року Харківська ОВА, «Укрзалізниця» та ТОВ уклали договір, у межах якого за держпрограмою мали безоплатно роздати продукти мешканцям. Чиновниця облвійськадміністрації підробила документи про нібито отримання 235 тонн продукції від постачальника, на підставі чого «Укрзалізниця» перерахувала фірмі понад 15 мільйонів гривень.
«Це провадження стосується доставки курятини. Є низка проваджень про які зараз не можу сказати, тому що досудове розслідування триває, то в деталі не зможу піти. Є багато впроваджень, які скеровані за підслідністю і чому там проблема основна – її треба озвучити. Тому що на початку повномасштабного вторгнення відповідним підзаконним нормативно-правим актом було встановлено, що така гуманітарна допомога не обліковувалася належним чином», – відповідає на питання журналіста Ґвари голова НАБУ Семен Кривонос.
Очільник антикорупційної інституції звертатиметься до Кабміну з рекомендаціями щодо усунення цієї прогалини з належного обліку отриманої гуманітарної допомоги.
На наступний день, 14 лютого, після відкриття провадження Вікторію Білявцеву звільнили з Харківської ОВА.
Хто така Вікторія Белявцева
За час своєї політичної кар’єри була пов’язана з Партією регіонів, Європейською солідарністю так Блок Юлії Світличної «Разом». Балотувалася у 2020 році до Харківської облради по списках партії Блок Юлії Світличної «Разом», у 2015-му невдало намагалася обратися в Харківські міську та обласну ради від Блоку Петра Порошенка, а у 2010 брала участь у виборах до Харківської обласної ради від Партії Регіонів.
Здобувала освіту в Харківському інституті громадського харчування за спеціальністю “економіка торгівлі”. У 2001 році – отримала диплом психолога у Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна, пізніше – стала магістром державного управління, завершивши навчання у Харківському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України (2011 рік).
У 2006 році вона – кандидат економічних наук, у 2020 захистила докторську дисертацію.
Читайте ще
Справа з криптовалютою: продовжено дію процесуальних обов’язків депутату з Харкова Одарченку.
«Це болісне питання»: міністр освіти і науки України Оксен Лісовий прокоментував ректорство в ДБТУ нардепа Одарченка в Харкові. Громадський активіст оскаржує посаду ректора Державного біотехнологічного університету, яку займає народний депутат Андрій Одарченко.