За даними прокуратури, обов’язки продовжені до 19 березня 2024 року.

Вищий антикорупційний суд продовжив дію процесуальних обов’язків, покладених на чинного народного депутата з Харкова Андрія Одарченка, який намагався дати хабар у криптовалюті голові Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України Мустафі Наєму. Про це повідомила Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

«19 січня 2024 року слідчий суддя ВАКС частково задовольнив клопотання прокурора САП та продовжив дію процесуальних обов’язків, покладених на чинного народного депутата», – ідеться у повідомленні.

За даними прокуратури, обов’язки продовжені до 19 березня поточного року.

За інформацією САП, фігурант зобов’язаний прибувати до детектива, прокурора або суду за кожним викликом і вимогою та повідомляти їх про зміну свого місця проживання. Також має утримуватися від спілкування зі свідками у кримінальному провадженні й іншими особами щодо оголошеної йому підозри, крім захисників, детективів, прокурорів, слідчого судді та суду.

Відлучатися з території України без дозволу детектива, прокурора або суду депутату заборонено. Він зобов’язаний здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт для виїзду за кордон та інші документи, які дають право на виїзд/в’їзд в Україну.

Хабар Одарченка

21 листопада Національне антикорупційне бюро України та спеціалізована антикорупційна прокуратура викрили на спробі підкупу Андрія Одарченка.

Одарченко під час судового засідання заперечив, що давав хабар голові Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафі Найєму. За його словами, на відео, яке слухали в суді, взагалі не його голос, а адвокати наполягали, що «навіть міміка не збігається».

Разом із тим нардеп визнав контакти з Найємом, але заявив, що той нібито просив навчити його користуватися криптовалютою. Також нардеп заявив, що справа проти нього може бути свідченням «політичних чи якихось інших переслідувань».

Мустафа Наєм відмовився коментувати справу з хабарем. На питання журналістці Ґвара Медіа він відповів, що це таємниця слідства.

22 листопада ВАКС обрав нардепу запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном на два місяці та при цьому визначив заставу в 15 мільйонів гривень.

Андрій Одарченко

Народився 2 листопада 1978 року в Харкові. Закінчив Харківську державну академію технології та організації харчування та Харківський державний університет харчування та торгівлі. Доктор технічних наук. Професор. 

У 2019 році був обраний народним депутатом 9 скликання по 170 округу (місто Харків) від партії «Слуга народу» як безпартійний. Член Комітету з питань антикорупційної політики.

29 грудня 2021 року Одарченка обрали ректором Державного біотехнологічного університету. Оскільки законодавство не передбачає поєднання мандату народного депутата та посади ректора, дія контракту Одарченка, за даними сайту університету, призупинена. Обов’язки ректора виконує Андрій Кудряшов.

Також в.о ректора Харківського державного біотехнологічного університету Андрій Кудряшов підтвердив журналістам Ґвара Медіа, що нардеп Андрій Одарченко є головою Вченої ради вишу.

«Звісно, він — людина дуже дієва й багато робить для університету. Я вважаю, що це навіть не обговорюється», — відповів Кудряшов на запитання журналістки щодо доцільності роботи Одарченка в університеті.

Читайте також

  • Верховна Рада припинила повноваження нардепа Дмитра Шпенова.