Півтора року точиться дискусія щодо необхідності консервації та відновлення музею Сковороди в Богодухівському районі на Харківщині, однак наразі далі розмов це питання не просунулося.
З кінця жовтня 2023 року проводилося три тендери на невідкладні першочергові протиаварійні та консерваційні роботи будинку у якому жив і помер Сковорода, проте перші два рази не відбулися – лише ТОВ «Дмка групп» виявило бажання реконструювали пам’ятку архітектури, однак цю пропозицію відхилили.
Саме це підприємство два роки тому вигравало тендер на понад 20 мільйонів гривень у департаменту ЖКГ Харківської ОДА на реставрацію будинку управляючого в музеї Сковороди, а у 2018-2023 роках та ж ТОВ «Дмка групп» ремонтувала Держпром на загальну суму в майже 20,7 мільйона гривень.
На останній тендер подалася лише ТОВ «ІНДІГО ГРУП», яка отримала загалом майже 100 мільйонів гривень від публічних закупівель департаменту ЖКГ Харківської облдержадміністрації. Щоправда, це було до 2019 року.
- «ІНДІГО ГРУП» мало час до 17:57 2 грудня, аби усунути невідповідності.
Компанія є переможцем у 291 закупівлі на суму 657.01 млн грн, виграючи переважно у тендерах в громадах Харківської області, зокрема у Валках, Балаклії, Мерефі, Старому Мерчику, Чернещині, Боровій, Куп’янську та інших містах та селищах регіону.
Ґвара запитала у т.в.о. міністра культури Ростислава Карандєєва щодо планів МКІП з відновлення пам’ятки архітектури та отримала відповідь, що є великі ризики таких робіт та відсутні фахівці, які могли б працювати над таким об’єктом.
«Відбулася нещодавно зустріч з колегами онлайн. Запропонував відійти від тендерної процедури, якщо це засмучує, можливо, когось з організацій, які готові виконати ці роботи. Зараз зібрати кошти не бюджетного характеру й укласти угоду напряму без тендерів. До когось підійти і сказати “будь ласка, візьми участь в цьому тендері”. Він зробить ці роботи і ми будемо вдячні», – сказав Карандєєв.
Він також зазначив, що мав розмову з заступницею начальника Харківської ОВА Вітою Ковальською та групою депутатів, але сподівається, що обласна військової адміністрації має потурбуватися про цей проєкт і забезпечити його виконання.
Наприкінці листопада команда музею оголосила ініціативу «301 справжній друг Сковороди». Мета – зібрати 3 мільйони гривень на термінові протиаварійні роботи, аби вцілілі фрагменти музею встояли до капітального ремонту після війни.
3 грудня в Україні відзначає 301-річницю від дня народження філософа, поета, музиканта та педагога Григорія Сковороди.
Вночі 6 травня 2022 року російська ракета знищила старовинну садибу в селі Сковородинівка Богодухівського району Харківської області, також ударною хвилею пошкоджено комору ХІХ століття та Будинок управителя, який розташований поруч.
Читайте також
У ХОВА не можуть знайти підрядника для консервації музею Сковороди на Харківщині. Начальник обладміністрації Олег Синєгубов розповів, що гроші на консервацію виділені, однак роботи не розпочати через те, що не змогли обрати підрядника. Наразі оголосили третій тендер, попередні два були скасовані.