Законопроєкт про демобілізацію, який підготували представники Міноборони, передбачає обов’язкову ротацію військових через 90 діб участі в бойових діях. Але Генштаб не підтримав цей документ, за їх словами, через брак ресурсу.
Про це йдеться у матеріалі Української правди.
Так, представники Міністерства оборони у відповідь на запит Української правди ще наприкінці січня 2025 року повідомили, що законопроєкт про звільнення зі служби та ротацію бійців під час воєнного стану вже готовий. Однак Генеральний штаб ЗСУ не підтримав документ, тому урядовці не зареєстрували його в парламенті.
«Якщо Верховна Рада ухвалить цей проєкт, доведеться одномоментно демобілізувати “значну кількість військовослужбовців”. За словами кількох співрозмовників УП у парламенті, йдеться про 108 тисяч воїнів, серед яких 14 тисяч офіцерів», — йдеться у повідомленні.
Враховуючи це, у Головному управлінні комунікацій Збройних сил пояснили УП, що законопроєкт про чіткі терміни служби можна буде внести на розгляд ВР лише за наявності достатньої кількості бійців для війни з Росією.
«Інакше – в разі звільнення понад сотні тисяч досвідчених військових зі служби без поповнення підрозділів новобранцями – командирам доведеться виводити свої сили з фронтових “полів”», — зазначається в матеріалі.
Тож нині в Міноборони думають, як зменшити напругу у військовому середовищі через відсутність чітких термінів служби, не послабивши фронт. Одна з ідей – покращення реабілітації.
Відтак, пропонується, якщо боєць відслужив 36 місяців, серед яких щонайменше півтора року на «бойових», він зможе пройти безкоштовну двомісячну реабілітацію та отримати додатковий місяць відпустки. Тож загалом військові відпочиватимуть три місяці. Але в реалізації цієї ініціативи Міноборони каже про нестачу реабілітаційних закладів.
Читайте також
- Наркозалежність у війську: що це і куди звернутися по допомогу.
