«Мистецтво в країні війни» — це спільний проєкт DocNoteFilms і Babylon’13 про українських митців, які залишилися в країні під час повномасштабного вторгнення і продовжують творити.

16 листопада відбулася прем’єра нового документального серіалу. На сьогодні вже випустили всі 25 епізодів, їх можна переглянути на YouTube-каналі та «Київстар ТБ».

Співзасновниками проєкту стали режисер Костянтин Кляцкін та оператор Павло Липа.

Серіал знімали по всій Україні: у Карпатах, Києві та області, Полтаві, Харкові, Чернівцях і Львові. Кожен епізод присвячений одному митцю або мисткині. Зокрема, розповідають про відому у світі українську художницю Алевтину Кахідзе, письменника Любка Дереша, композитора Олександра Щетинського, художницю Олесю Джураєву, абстракціоніста Тіберія Сільваші, а також харківського стріт-арт митця Гамлета тощо. Кожен із них розказує про власний шлях виживання та повернення до творчості.

Режисер та співзасновник DocNoteFilms Костянтин Кляцкін розповідає, що ідея проєкту з’явилася у квітні, коли всі представники культурного сектору не розуміли свого місця в країні, що воює.

«Багато з моїх колег волонтерили, будували барикади або взагалі нічого не робили, бо були розгублені та не знали, чим можуть бути корисні. Коли ми почали знімати митців з абсолютно різних сфер, то побачили, що питання, де ж зараз є місце митця, хвилювало всіх. І кожен по-своєму його розв’язав. І тепер українське мистецтво не просто рефлексує війну, але й формує наративи, що направлятимуть нашу культуру в наступні роки».

Довідково:

  • Студія DocNoteFilms знімає документальні фільми з 2013 року в межах проєкту Babylon’13.
  • Babylon’13 — це незалежне об’єднання кінематографістів, яке утворилося на початку Революції гідності.

Нагадаємо, що у цю неділю, 26 лютого, відбудеться ексклюзивний кінопоказ стрічки харківського режисера Олександра Муратова «Чи вмієте ви жити?».

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.