Енергетичне обладнання встановлять на 130 закладах надання первинної медичної допомоги по всій Україні, в тому числі Харківщини. Про це повідомили в МОЗ України.
Мова йде про комплекти з сонячних панелей, інверторів та акумуляторних батарей, які зможуть забезпечити стабільність роботи закладів охорони здоров’я, навіть під час аварійних відключень світла.
«Регулярні атаки ворога на цивільну інфраструктуру ставлять під загрозу повноцінну роботу нашої медичної системи. Тому ми працюємо над тим, щоб забезпечити медзакладам можливості для максимально автономної роботи», — сказав міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.
У міністерстві запевнили, основною метою таких заходів є доступ пацієнтів до медичних послуг незалежно від обставин та «злочинних дій Росії».
Загалом, обладнання буде встановлено у Волинській, Рівненській, Житомирській, Вінницькій, Закарпатській, Івано-Франківській, Тернопільській, Чернівецькій, Київській, Чернігівській, Черкаській, Сумській, Кіровоградській, Полтавській, Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій, Миколаївській та Одеській областях.
У чому важливість цього рішення?
Наявність електростанцій дасть змогу лікарням використовувати сонячну енергію як джерело живлення, а також накопичувати її. За словами МОЗ, це значно економить видатки на електроенергію та створить можливість спрямувати ці кошти на інші потреби медзакладів.
Крім того лікарні зможуть продавати надлишок електроенергії в мережі, це стосується годин, коли енергії вироблятиметься більше, ніж споживатиметься.
За алгоритмом, живлення відбуватиметься завдяки електричній енергії, яку генеруватимуть панелі. Надлишок накопичуватиметься в акумуляторних та використовуватиметься у час, коли генерації буде недостатньо.
Можливий варіант заряджання акумуляторних батарей від зовнішньої мережі або бензинового чи дизельного генератора у зимовий час та у випадку відсутності зовнішньої мережі.
Встановити такі сонячні електростанції планують протягом п’яти місяців.
Нагадаємо, у червні мер Харкова Ігор Терехов заявляв, що армія РФ знищила всю енергетичну генерацію міста Харкова. За його словами, місто потребує допомоги від фінансових партнерів та міжнародних організацій, аби забезпечити тепло, електро- та водопостачання. Адже власних сил нема.
Зазначається, відновлення теплоелектроцентралі передбачає виготовлення ексклюзивного обладнання енергоблоків, зокрема, турбін, генераторів тощо. У разі повноцінного фінансування робіт, допомоги з виробництвом і постачання устаткування, процес реконструкції триватиме не один рік.
Читайте також
- На відновлення одного з об’єктів електропостачання Харківщини необхідні понад 190 млн грн — начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов. З початку повномасштабного вторгнення Росія пошкодила або знищила 660 об’єктів електропостачання у Харківській області.