2 листопада в Липцях запрацює модульна амбулаторія. Вона обслуговуватиме громаду — близько 6 700 людей. У медзакладі працюватимуть 5 лікарів.
Клініка оснащена необхідними зручностями, включаючи електрику, санітарні вузли, кімнати очікування та кімнати для огляду пацієнтів. Також амбулаторія готова до блекаутів, зокрема вона обладнана генераторами для безперебійного електроживлення та вентиляторами, які підтримують оптимальне середовище в медзакладі.
«Щоб у Липцях поставили модульну амбулаторію, я через Київ зв’язувалася з МОЗ та ВООЗ, пояснюючи, що тут вона необхідна. Це нові технології. Взагалі такі будиночки для житла раніше робили, але зараз це також проєкт для лікарень. Зараз така ж працює в Циркунах і тепер буде в нас. Тут усе працює і є опалення», — ділиться головна лікарка Потабенко Світлана Василівна.
До цього лікарі приймали пацієнтів у сільраді.
Поруч з амбулаторією поставили укриття. «Це укриття робили для самих працівників, які зводили цей будиночок, щоб убезпечити їх у випадку обстрілів. Ми попросили його залишити тут. Нам пішли на зустріч», — розповідає Світлана Василівна.
Лікарня працюватиме щодня з 9:00 до 15:00 окрім вихідних.
Модульну амбулаторію довелося поставити через те, що лікарня в селі пошкоджена через російських військових. У приміщенні повністю згорів перший поверх, побиті вікна та вкрадена вся техніка.
Наразі медичний персонал своїми силами розчищає територію та робить частково ремонт. У цьому їм допомагають різні благодійні фонди.
Окрім Липців, модульні амбулаторії встановили в селі Кам’янка, а також Циркунах і Граковому.
Модульні клініки є одним із проєктів ВООЗ щодо реагування та відновлення в Україні, який пропонує оперативне та довгострокове розв’язання гострої проблеми. Клініки здатні служити заміною пошкоджених об’єктів до 10 років.
Читайте також
- У Харківській області найбільше працевлаштованих лікарів-переселенців.
- У Харкові хочуть розробити власну медичну електронну систему для лікарень.
- В Україні повністю відновили понад 400 медзакладів, зруйнованих російською армією.