На Волині представлять унікальний проєкт – найбільшу в світі художню картину на полотні площею 2 000 м2.

12-го листопада о 17:00 в Луцькому музей сучасного українського мистецтва Корсаків відбудеться відкриття проєкту та мистецька акція «Народження народження», яка дасть старт проєкту “КОСМОГОНІЯ”. Експозицію музею поповнить найбільше живописне полотно у світі.

Висота картини сягне 10 м, а ширина — 200 м, тобто її площа складатиме 2 000 м2. Картина буде сформована орієнтовно з 300 фрагментів, кожен із яких одночасно буде окремим самостійним арт-об’єктом. Цю роботу, впродовж півтора року, буде створювати знаковий український художник — Петро Антип.

Анонс події в Луцьку / msumk.com

Назва проєкту «КОСМОГОНІЯ» походить від грецького слова «народження». Це буде діалог із глядачем про те, як «Хтось, якимось чином, створив щось та когось, та про те, для чого це все». 

«Досі мистецтвом вважалося те, що втратило функціональність (практичну доцільність) або не мало її взагалі. У нашому проєкті функція (виробничі процеси, які можна буде спостерігати) набуде естетичного змісту. Глядачі та працівники будуть отримувати унікальний психоемоційний досвід. Реальний виробничий процес, буде невід’ємною частиною арт-проєкту» — розповідає Віктор Корсак, куратор проєкту «КОСМОГОНІЯ» і фундатор МСУМК.

Важливою складовою проєкту є те, що відвідувачі Музею долучаться до найтривалішого у світі перформансу. Протягом 18 місяців вони зможуть спостерігати за творенням полотна: творчим пошуком митця та «Народженням народження». Мистецьке дійство Петра Антипа триватиме понад 3000 годин.

  • Зазначимо, що у Харкові вперше з початку повномасштабного вторгнення рф в Україну відкрилася експозиція у ЄрміловЦентрі. Ми відвідали цю подію та показали роботи українського графіка Костянтина Зоркіна.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube.