Військові добровольчих російських формувань Легіон «Свобода Росії», «Російський Добровольчий Корпус» (РДК) та «Сибірський батальйон» внаслідок бойових дій у Курській області РФ поранили щонайменше 9 бійців Збройних сил РФ.
Про це в інтерв’ю Ґвара Медіа повідомив доброволець Легіону «Свобода Росії» Олексій Барановський.
Він зазначив, що основні зусилля підрозділу зосереджені в районі прикордонного населеного пункту Тьоткіно Курської області РФ. Військові закріпилися на певних позиціях, завдали шкоди Збройним Силам РФ. Наразі вони планують подальший наступ углиб території РФ.
«За один день було знищено дві одиниці броньованої техніки, БТР, бойову машину десанту. Ще кілька одиниць російської бронетехніки було пошкоджено. Дев’ятьом військовим у складі Збройних Сил РФ були нанесені поранення. Вбитих на цей момент ми не верифікували. Було знищено кілька мінометів та гаубиць, які були на позиціях Збройних Сил РФ, як мінімум два мінометні розрахунки й два артилерійські були знищені. Ще кілька одиниць артилерії було пошкоджено», — сказав Барановський.
Доброволець також зазначив, що легіон вразив пункт управління російських збройних сил. За його словами, ініціатива зберігається на їхньому боці.
Більше про підсумки першого дня бойових дій на території Курської та Бєлгородської областей та ситуацію на полі бою зараз — читайте в інтерв’ю.
Нагадаємо, що вранці 12 березня добровольчі російські формування Легіон «Свобода Росії», «Російський Добровольчий Корпус» (РДК) та «Сибірський батальйон» заявили про перетин російсько-українського кордону. Бійці повідомили, що увійшли в Курську та Білгородську області Російської Федерації з метою звільнити територію країни від «путінського режиму».
Речник Головного управління розвідки України Андрій Юсов прокоментував ситуацію виданню Радіо Свобода, сказавши, що добровольчі батальйони мають право діяти на території Росії на власний розсуд. На запитання журналістів про те, звідки добровольці беруть зброю, Юсов відповів, що мова йде про трофеї.
Читайте також
- Міноборони та DeepStateUA домовились швидко обмінюватись інформацією про зміни на фронті