Колишні засуджені, які вступали до лав Третьої штурмової бригади, наразі виконують бойові завдання, зокрема вони брали участь у контрнаступальних діях у Харківській області наприкінці серпня 2024 року.
Про це розповів заступник командира бригади Максим Жорін.
Він підкреслив, що під час цих контрнаступальних дій ексув’язнені здебільшого «проявили себе достойно», а також готові «працювати та навчатися».
За словами командирів третьої ОШБр, які мають у своїх підрозділах таких військових, вони є «дуже вмотивованим та зарядженим особовим складом».
«Не можу відповісти про ситуацію в інших підрозділах, проте з нашого досвіду — дати можливість увʼязненим захищати свою країну було досить вдалим рішенням», — вважає Жорін.
Контекст
17 травня Президент Володимир Зеленський підписав закон щодо мобілізації засуджених. Закон розроблений з метою визначення правових та організаційних засад залучення до військової служби громадян, яким призначено покарання за вчинення злочинів у вигляді обмеження волі або позбавлення волі. Згідно з ним, під час проведення мобілізації засуджені можуть отримати умовно-дострокове звільнення для проходження військової служби за контрактом.
Однак не будуть звільнятися особи, причетні до терористичних актів, фінансування тероризму, а також засуджені особи за порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатацію транспортних засобів в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння, що призвело до ДТП із загибеллю іншої особи, а також громадяни, які були засуджені за скоєння умисного вбивства двох або більше осіб, або поєднаного із зґвалтуванням або сексуальним насильством, та особи, що здійснили особливо тяжкі корупційні правопорушення.
Читайте також
- Семеро засуджених жінок вступили до лав ЗСУ. Вони виявили бажання проходити військову службу за контрактом в обмін на умовно-дострокове звільнення.
- Міноборони запускає мобільний застосунок для військовозобов’язаних, призовників та резервістів.