6 жовтня у Києві на Контрактовій площі відкрили інтерактивний лабіринт «Не вірр – перевіррр» для підвищення рівня медіаграмотності.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики.

«Сьогодні медіаграмотність тісно пов’язана з безпекою людини. В умовах війни уміння фільтрувати новини може врятувати комусь життя. Мета МКІП – навчити українців відрізняти правду від неправди й ідентифікувати фейки, а також не давати жодного шансу дезінформації», – сказав Тарас Шевченко, заступник міністра культури та інформаційної політики України.

Це перший в Україні проєкт, який розміщується в різних куточках країни та підвищує рівень медіаграмотності відвідувачів. 

Учасники можуть отримати практичні знання та навички безпеки в інформаційному просторі за допомогою різних реальних сценаріїв.

Кімнати лабіринту розбиті за темами, які допоможуть розібратись з інформаційною та медійною грамотністю, вдосконалити навички критичного сприйняття інформації, стійкості до зовнішніх та внутрішніх впливів, пропаганди, розпізнавати спроби як маніпулюють інформацією та емоціями та навчитись відрізняти факти від суджень. 

Лабіринт медіаграмотності / mkip.gov.ua

Проєкт відкрили Міністерство культури та інформаційної політики України разом з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) в рамках проєкту «Мріємо та діємо», який фінансує Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Нагадаємо, ви також можете перевірити інформацію в нашому фактчек-боті «Перевірка». Бот доступний у Viber та Telegram.