Національна платформа Nadiyno допоможе українцям з цифровою безпекою.
Цей ресурс покликаний підвищити цифрову грамотність і подолати актуальні онлайн-загрози громадян. У базі знань платформи – поради із захисту персональних даних і пристроїв, готові рішення в складних ситуаціях та перевірені актуальні рекомендації.
До того ж користувачі зможуть отримати підтримку від операторів гарячої лінії та інших фахівців з цифрової безпеки у чаті або через форму-звернення. Нині ресурс працює в тестовому режимі.
Платформа Nadiyno стане відповіддю на цифрові виклики, які під час повномасштабної війни стали особливо помітними.
«У жовтні 2022-го ми оцінили цифрові потреби українців. 64% опитаних потрапляли в кризові ситуації, повʼязані з онлайн-безпекою. Рівень цифрових навичок 53% респондентів виявився нижче середнього. А популярні месенджери – Viber, Telegram i Facebook Messenger – найменш захищені та не підходять для передачі чутливої інформації», — пояснює мету проєкту його менеджерка Катерина Цибенко.
Жителі тимчасово окупованих територій України також можуть звернутися по допомогу до фахівців Nadiyno. Окрім цього, на сайті є рекомендації, що стануть їм у пригоді. Наприклад, які месенджери варто обрати, як підготуватися до перевірки смартфона та уникнути прослуховування в окупації.
Інформаційно проєкт підтримали Міністерство цифрової трансформації України та національний проєкт Дія.Цифрова освіта:
«Ми опинилися в першій у світі кібервійні, де країна-агресор використовує технології, пропаганду, дезінформацію та цифрові інструменти як справжню зброю. Ворог не нехтує персональними даними, ставлячи під удар українців та їхню онлайн-безпеку.
Тому ми підтримуємо інструменти з онлайн-безпеки, якими можуть скористатися наші громадяни. І чим якісніші вони, тим безпечнішим стає наш онлайн-простір, та міцнішими й незламнішими – українці в цифровому середовищі», — зазначає головна спеціалістка Директорату європейської та євроатлантичної інтеграції міністерства Ярослава Дьо.
ГО «Інтерньюз-Україна» реалізує платформу в межах проєкт «Цифрова екстрена підтримка громадянського суспільства в Україні» за підтримки Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку Канади (GAC) через eQualitie Inc.
Ґвара Медіа також робить свій внесок у цифрову безпеку українців: наш бот ПЕРЕВІРКА, який перевірить новину на фейки.