У місті запустили ініціативу «Товари, яких не існує» з метою надання безоплатної соціально-психологічної підтримки людям, що пережили сексуальне насильство, спричинене вторгненням Росії.

У рамках цього проєкту в супермаркетах споживачі можуть отримати безплатні товари, зокрема «Крем для рук з ефектом підтримки», «Туш для вій для погляду на себе з любовʼю», «Піна для гоління з відчуттям контролю над власним життям» та «Пластир, який допомагає загоювати рани травматичного досвіду».

У кожній упаковці містяться поради від психологів, контакти центрів допомоги та реальні історії людей, які пережили сексуальне насильство під час окупації.

«Товари, яких не існує» / Фото з відкритих джерел

«Я не памʼятала минулого і не бачила майбутнього. Усе, чого я хотіла, — перестати боятися, тому пішла у ЦДВ (Центр допомоги врятованим) до психолога. У центрі мене зустріли з розумінням, надали всю необхідну інформацію. Психологиня допомогла мені впоратися з тривогою, яка постійно переслідувала. Після багатьох сесій я повернула собі відчуття контролю над власним життям та зрозуміла, що я ніяким чином не несу відповідальності за насильство», — каже одна з врятованих.

Сексуальне насильство, пов’язане з війною

З початку повномасштабного вторгнення Офіс Генпрокурора зафіксував 241 випадок сексуального насильства, пов’язаного з війною. Проте, за даними ООН, незареєстрованих випадків може бути у десятки разів більше.

Ініціатива «Товари, яких не існує» є частиною інформаційної кампанії UNFPA (Фонд ООН у галузі народонаселення в Україні), спрямованої на підвищення обізнаності українців щодо цієї проблеми, а також надання інформації про Центри допомоги врятованим. Адреси та контакти цих центрів можна знайти на вебсайт проєкту.

«Товари, яких не існує» доступні в магазинах «Аврора» у 11 містах України, включаючи Харків, Київ, Запоріжжя, Херсон, Львів, Дніпро, Полтаву, Чернівці, Мукачево, Одесу та Кропивницький.

Читайте також

  • У Харкові відкрився стаціонарний Центр допомоги врятованим — фото