Станом на 20 червня 2024 року в Харкові офіційно зареєстровано 199 046 внутрішньо переміщених осіб. Це більше ніж третина (37,8%) переселенців у Харківській області та 4,2% від ВПО, які зареєстровані в усіх регіонах України. Про це повідомляє Ґвара Медіа з відповіді на запит від Мінсоцполітики.
Райони Харкова, в яких проживають переселенці
- Шевченківський район (34 458 внутрішньо переміщених осіб);
- Салтівський район (25 820);
- Слобідський район (23 282);
- Немишлянський район (20 980);
- Київський район (18 583);
- Індустріальний район (16 307);
- Новобаварський район (14 980);
- Основ’янський район (13 716);
- Холодногірський район (12 707);
- 18 213 переселенців не зареєстровані у жодному з районів міста.
19 856 харків’ян зареєстровані як внутрішньо переміщені особи у Харкові. Таким чином фактично до обласного центру перемістилося 179 190 людей.
Як поновити статус ВПО
Жителі небезпечних районів Харківської області, які повторно евакуйовуються, можуть поновити статус внутрішньо переміщених осіб та оформити виплати.
Йдеться про тих громадян, які включені до списків евакуйованих, що складає місцева влада. Для включення до цього списку люди, які самостійно виїхали із населених пунктів, де оголошено обов’язкову евакуацію, можуть звертатися до Департаменту соціального захисту населення Харківської ОВА за телефоном гарячої лінії: (066) 283-41-43.
Щоб поновити статус ВПО, потрібно звернутися до ЦНАПу або до управління соціального захисту населення у приймаючих громадах.
Хто є ВПО в Україні
Згідно з українським законодавством, внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.
Скільки становить виплата для ВПО
Допомога надається щомісячно з місяця звернення на період введення воєнного стану та одного місяця після його припинення чи скасування на кожну ВПО, відомості про яку включено до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб. Виплати мають такий розмір:
- для осіб з інвалідністю та дітей – 3000 грн;
- для інших осіб – 2000 грн.
На цю тему
Діти з прикордонних громад Харківщини відправились до санаторію на Івано-Франківщині. 44 дитини з Великих Проходів, Слатиного, Дергачів, а також прикордонних Ветеринарного і Козачої Лопані на Харківщині відправились до санаторію в місті Яремче на Івано-Франківщині.